Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a különbség a cég és a...

Mi a különbség a cég és a vállalkozás között?

Figyelt kérdés
Ha nyitok egy büfét, az pl. egy cég vagy vállalkozás? Ja és mi kell ahhoz hogy cégvezető/vállalkozó lehessek? Milyen iskolák úgy értem.
2020. jan. 30. 17:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt nem az államnak kell fizetni, hanem a Kft tulajdonában van, ami viszont a Tiéd. Ez csak azért kell, hogy "lássák", tőkeerős a cég.


Az a helyzet, hogy jelenleg úgy látom, nagyon-nagyon kevered a szezont a fazonnal: az jó, hogy kérdezel és próálsz tájékozódni, de amíg nem szerzel némi vállalkozói, gazdasági ismereteket, addig semmiképpen nem ajánlom, hogy belefogj ebbe a büfé dologba, mert csak belebuknál.


Ja, és igen, jól hangzik, hogy cégvezető vagyok, meg vállalkozó, de amikor a NAV fogja majd behajtani rajtad a be nem fizetett adót (mert nem tájékozódsz, belefogsz egy veszteséges dologba, stb., az már nem olyan klassz... :-(

2020. jan. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van pár nagyon alap információ mi a különbség a KFt és a Bt közt.

Viszont azt tanácsolom, hogy mielőbb keress egy könyvelőt, illetve tájékozódj más helyeken is, pl NÉBIH, mert egy büféhez ők adják az engedélyt.

Itt pl nagyvonalakban a büfé nyitád feltételeiről írnak:

[link]


Google a barátod, találsz pár cikket weboldalt, amit segít elindulni, de pontos információkat a megfelelő szakemberektől fogsz kapni.

2020. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele hogy még nagyon hiányos a tudásom, szinte csak pár napja fordult meg a fejemben, hogy majd egyszer belefognék valami vállalkozásba a nem olyan távoli jövőben, a büfé pedig csak egy ötlet volt. A tőkének még csak a fele van meg hozzá kb., szval még lesz időm gondolkozni, ismeretet szerezni, de gondoltam jó ha már most elkezdem. Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek egyébként.
2020. jan. 31. 09:59
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy büfé üzemeltetéséhez nem kell KFt-nek lenned: egyéni vállalkozóként, egyéni cégként és BT-ként is üzemeltetheted. Ezekhez mind nem kell 3 millió ft.
2020. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!