Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Programozó vállalkozás beindít...

Programozó vállalkozás beindítása?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként szeretnék dolgozni programozóként. Eddig alkalmazott voltam, 10 éves tapasztalattal, szakmailag azt gondolom lenne mit nyújtanom, és abban is biztos vagyok, hogy kell lennie a piacon igénynek a szolgáltatásaimra. A legnagyobb biztonytalanságom az, hogy hol találhatnám meg a potenciális ügyfeleket? Tudok magamnak rittyenteni egy szép önreklámozó weboldalt, ezzel nincs gond, de valami azt súgja, hogy ez önmagában kevés lenne. Arra gondoltam, hogy egyszerű álláshirdetésekre elkezdek valami anyagot küldeni magamról, hogy ha szükség lenne alvállalkozóra, akkor gondoljanak rám, de nem tudom ez mennyire hülyeség.


Aki így dolgozok, az hogy kezdett bele?


2020. febr. 11. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
LinkedIn.
2020. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Van egy csomó freelancer oldal, illetve rengetegen volt kollégák útján találnak megrendelőket. Friss Linkedin profil is hasznos lehet, de gondolom 10 év alatt sok fejvadász is betalált, velük is felveheted a kapcsolatot, ők is szoktak alkalmi megbízásokra keresni embereket.
2020. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon egyszerű. Feltételezem, hogy van LinkedIn profilod, és időről időre most is kapsz állásajánlatokat.

Szépen megmondod nekik, hogy csak vállalkozóként tudod elvállalni, és ha nekik ez nem jelent akadályt, akkor lehet folytatni a beszélgetést.

2020. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Vagy elmész alvállalkozónak nagy cégekhez (T-SYS, 4IG, stb...) ők felhajtják az ügyfelet, leveszik a sápjukat de még így is jóval több marad és nem kell harcolnod minden ügyfélért.
2020. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
10 eve a szakmaban vagy es nem tudod, hogy melyek a szakforumok, ahol ilyen kerdest erdemes feltenni, inkabb ide josz a gyk-ra? ;D
2020. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi volnék, anno ki és miért pontozta le a válaszomat (#3)...

Pontosan így csináltam én is, és kivétel nélkül mindig működött. Egy idő után persze megjegyzik az embert, és közvetlenül keresik, de induláskor más a helyzet.

2022. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!