Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Online kereskedelem, dropshipp...

Online kereskedelem, dropshipping vállalkozás jó ötlet-e?

Figyelt kérdés
Mostanság elég nagy sikereket érnek el az ezekkel foglalkozó emberek. Hogyan is épül fel: Kínából olcsón beszerzik, photoshop, meghirdetés, és ideiglenes weboldalon keresztül árulják. Shopify Store építéseként írnám le röviden. Külföldön eurómilliomos elég sok ember ebből származóan, szerintetek itt Magyarországon, vagy esetleg Közép-Európára kiterjedően lenne esélye egy ilyen “vállalkozásnak”? Vagy ha nem értitek mire gondolok, akkor az a kérdésem, hogy online kereskedelem Magyarországon, ötletek? Válaszotokat előre is köszönöm!

2020. febr. 5. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Egy másfél évtizedet erről lemaradtál..
2020. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírom máshogy: vannak különböző trendek, pl. ezek a fogfehérítő kis cuccok, mint pl. a brightwhite. Azt megrendelném fillérekért, ideiglenes márkanevet adnék neki, és facebookon, instán meghirdetném őket, mivel ott gyorsan rá kattintanak. Ideiglenes webshopot alapítanék, miután kifogytam a készletből. Mindez egy állandó Shopify profillal működne. Erről vélemények?
2020. febr. 5. 23:35
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon nem szeretem a norbi kommentjeit, de most kivételesen igaza van.


Rettentő telített a piac, sokan csinálják, sokan is buknak bele. Mire felépítenéd a brendet, már más termék lesz a sláger. Borítékolható a bukásod.

2020. febr. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

" Külföldön eurómilliomos elég sok ember ebből származóan"


Én is láttam a youtube reklámot, de ha ez nekik működne akkor mindent akarnának, kivéve megtanítani másokat rá, hogy ezáltal ők kevesebbet keressenek vele.


Magyarországon van 1-2 trend egyszerre, amit "ipari szinten"(közel 100 "influencerrel") űznek + a tvshop +a termékbemutatók, + a piacok 1-2 árusa a magyar piac kb ennyit bír el, így nem nagyon van szabad hely a piacon.

2020. febr. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem muszáj szeretni a kommentjeimet, de javarészt saját tapasztalatokat osztok meg. 2006-ban alapitott bt-m foglalkozott konkrétan ilyennel- igaz én pl. szàmmtech vonalon mozogtam. Akkor meg megvárták az 1 hónapot is az emberek tengerentúli rendelésre. Sőt pl ebayt egyenesen "ördögtől valónak hitték" és fizettek érte, ha vakaki rendelt nekik onnan.


Dropshipmenttel 30 napos szállítás kb egy halálra ítélt ötlet. Vagy bekeszletezel es szorod mint bolond a lisztet alacsony árréssel vagy majd lerendeik magiknak inkabb alirol ebayrol, amazontip stb. . Mert már annyit azért változott a helyzet, hogy bátrabbak az emberek online rendelésnél.


A dropshipmentvmax eun belül erheti mrg max 3-4 napos futar szállítással.

De ott is kérdés, higy mekkora árréssel tzdsz dokgozni amit egy offshore nagyobb cég vafy piacter nem tudna teljesíteni alapból á.f.a. nélkül. Ami neked alapból eilun belul is a legmagasabb, 27% ár hàtrány pl. egy párkányi, vagy pozsonyi szlovák srohoz képest .


Mert hogy az is van, Kinàbol meg pláne. És mivel magas arresel adodel relative alacsony kolhtseg szintet probalva kisajtolniba fizetendő afad az arral együtt fig nőni. Negyedév mulva ha addigra nem költötted még el, mert azt hitted a ket ár különbsége a tied teljesben.


Pedig az is költség , ha gariztatni kell valamit és akkor a visszakukdes cser ujabb ket honap az ügyfélnek? Ne várj lelkesítő szavakat es visszajekzseket a boltodra. Plane ha csak idoszakosan fel fel tűnik , ami mrg a vásárlói bizalmat ki se fogja tudni építeni. Amit a 15eve piacon kevi szereplők már rég megtettek.


Pl. az akkori cégem is meg mindig működik igaz a hatékonysága a sok eszkimó miatt már csak egy jövedelem kiegészítésére elég .Én 1 Ft-ért adtam el a válság idején 2010-ben növekvő eredménnyel.


Nekem egyik Eu beszállító partner volt akkoriban a pixmania-pro.Érdekes azóta már M.O.-ra ők se foglalkoznak dropshipmenttel azóta . Kb ezek a trendek azon felül hogy igen erős es massziv értékesítési láncok alakuktak ki sokszor egyszemélyben az importőr a disztributor és a kisker hálózat is egyben, vagy épp online piactér, ahol a beszállítók két hét után kapják csak meg a vételárat csökkentve a 10-30% értékesítési jutalékkal, amit a"dropshipper" elad a saját webáruházában a fogyasztónak vagy saját piactéren lasd pl emag, vagy netpincér is akár.

2020. febr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

"pl. ezek a fogfehérítő kis cuccok, mint pl. a brightwhite. Azt megrendelném fillérekért, ideiglenes márkanevet adnék neki, és facebookon, instán meghirdetném őket"


Rendeljunk kozmetikai termeket, amit az emberek a szajukba tesznek, megbizhatatlan forrasbol, es mi vallaljuk a felelosseget erte, nem latom, mi mehetne rosszul... ;D

2020. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Bak Norbert: Honnan lenne lemaradva egy évtizedet? Magyarországról nem is tudták még mai napig legalizálni egy csomó jogszabály miatt meg a vám és az áfa miatt. Meglehet oldani de nagyon kevés könyvelő sőt sok könyvelő el sem tudja vállalni csak úgy hogy Európai raktárból értékesít az ember és Európai országokba. Mai napig megy ez a üzlet persze sokan külföldről csinálják külföldi céggel mivel Ázsiában több a választék mint Európában. De mai napig csinálják és ez attől függ igazából hogy milyen termékeket ad el az ember nyilván külföldieknek. Ha olyan termékeket amikre az embernek éppen szüksége van akkor megveszi ott és nem keres egy másik esetleg olcsóbb boltot. Magyar emberek sajnos nem ilyenek mert mi Magyarok megnézzük jól az árakat és csak ott veszünk ahol olcsóbb. De érdemes csinálni de nem itthonról én szerintem megéri ha nem is lesz gazdag az ember tőle de egy középkategóriás fizetésnek megfelelő profitot lehet vele keresni havonta.
2020. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam nekem erdekes le rudtak könyveli 15 eve us aznzsa meg kinainimportit is hazai céggel , offshore hullámra már nem szálltam fel.Akkor voltunk 1394-en a piacon. Most több, mint 10.000 webáruház kínálja szinte ugyanazt az import kínálatot ( ami csak a magyar cégeket jelenti) . Miben tudna eltérni egymástól, ha nem a 15 ev alatt kialakult vásárlói bizalomban vagy a kamikaze árképzésében?


15 éve meg üzleti terv pályázaton top 10-be lehetett kerülni az ötlettel , mint Legigeretesebb fiatal vállalkozás " cím. 13-14 éve meg a főállású vállalkozáson felül fizikális üzleteket is lehetett nyitni a bevételből ( nekem is kettő volt belőle az online mellett). Ma már jó, ha a járulékot kifizeti az ember belőle es marad némi plusz.

2020. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Akkor az nem dropshipping volt pláne nem 15 évvel ezelőtt. Én egy neves e-kereskedelem könyvelővel is beszéltem és ő sem tudja lekönyvelni azt hogy valaki Kínából egy nagykereskedő által dropshipping szolgáltatással termékeket értékesít a világ összes pontjára Magyarországról. Mai napig nem tudják ezt legalizálni amit előbb írtam. Magyarországon azért sem csinálják ezt sokan illetve kevesen is ismerik.
2020. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Kínából mint írtam teljesen életszerűtlen is a dropshipment a hosszú szállítási idő miatt , amit egy eu dropshipment 10-ed annyi idő alatt kiszolgál . Onnan vagy nagy mennyiségben szerzel be cuccokat és olcsón leszórod, vagy megrendelésre dolgozol, ha találsz olyan tengerentúli partnert és terméket amit más még nem árul.


Nekem pl. ilyen volt a szilícium völgy beli kapcsolatok az Usaba a kinai tomegcikkek mellett amiket nem voktvdenes visdza kukdeni sem gariba pl. Az újdonságokat 1-másfél honapig rugalmasan elsők között tudtuk importálni a nagyobb piaci szereplőktől eltérően.Akik kontener szamra hozták be ugyan , de ritkabb beszerzéssel a terméket, ebből adódóan lassabban is.Igy voktvegy par hetes lefölözési idő, mint résgazdálkodási lehetőség.


A dropshipment 15 évvel ezelőtt már itthon is létezett és Eun belül is. Akár ciprusi , máltai vagy angol, francia elosztó cégen keresztül amit gondolom az általad emlitett neves könyvelő sem könyvelt még...


Eu importra irtam épp a pixmaniat példának. Illetve, hogy a hazaiak végül pl. már nem is dropshipmenteztek hanem saját kisker hálózatot hoztak inkább létre , esetleg háromszög ügyletben is "dropshipmentbe önmagukkal".

2020. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!