Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházunknál nincs üzlet,...

Webáruházunknál nincs üzlet, de van személyes átvétel. Mindenkinek számlát állítunk ki. A telefonos rendelésnél általában nem adnak meg nevet címet, nem tudom előre kiállítani a számlát. Átvételkor sem kér számlát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Pénztárgép nincs, nyugtát nem állíthatok ki.
2020. febr. 13. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen nincs, kötelező kiállítanod a számlát! Ha nem ad meg hozzá adatokat akkor nem szolgálhatod ki!
2020. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A telefonos rendelésnél általában nem adnak meg nevet címet, nem tudom előre kiállítani a számlát."


Egyszerű: Neked számlát kell kiállítani és kész - erre kell hivatkozni. Nekem is volt már olyan vevőm, aki nem akarta megadni az adatait, de számlát mindenképpen ki kell állítani.

Még valami: ha ez nem működik, akkor hivatkozz a távollévők közötti szerződésre (webáruház, telefonos rendelés), ahol is biztosítani kell az elállási jogot. Ha nem adja meg a nevét, címét, akkor nem tudsz számlát kiállítani, nem tud az elállási jogával élni.

2020. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még valami: lehet, nem hiszed el, de akár még NAV-os (próbavásárló) is lehet az, aki azt mondja, nem adja meg az adatokat meg nem kell neki számla.
2020. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt akartam pont írni...

Gépi nyugtaadàs alól kérhetsz felmentést, de azt kézzel kell akkor megírni. Vagy megis beszerzel pgepet.


Amugy aszfbe is rögzítheted a feltételeket. vagy siman vedzel egy hasznaltgepet navos árverésen 20-30.000 Ft-ért 25-ért meg àtszemélyesited. Ha elenyésző a telefonos rendelés akkor meg csak neten vegyél fel rendelést az adatok megadásával.

2020. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor nincs más, ragaszkodok az adatok megadásához.

Az azért nem olyan egyszerű, hogy ha nem ad adatot, akkor nem szolgálom ki. Én szolgáltatok is, pólós webáruházam van, grafikákat is vasalok fel. A múltkor is telefonon kértek valamit, ide jöttek, elvégeztem a munkát, mondtam mennyivel tartoznak. Fizettek, és már mentek is, mert nem kell nekik semmi. Ilyenkor mit tegyek, rángassam vissza Őket? A nevére emlékeztem, így a nevére, és egy másik címre kiállítottam a számlát utólag. Nehéz ügy.

2020. febr. 14. 06:26
 6/13 anonim ***** válasza:

"A múltkor is telefonon kértek valamit, ide jöttek, elvégeztem a munkát, mondtam mennyivel tartoznak. Fizettek, és már mentek is, mert nem kell nekik semmi. "


Na most ha ez egy NAV-os próbavásárló lett volna, akkor több százezer ft lenne a bünti. Megéri 1 póló?

Nyugta/számlaadás elmulasztása, adócsalás, stb. Egy csomó mindent Rád tudnak húzni.

2020. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha végig olvastad volna, láthatod, hogy kiállítottam nekik a számlát, (amit persze nem vártak meg) de csak a neve volt valós, a többi nem. Ez sem szabályos, de még mindig jobb mint ha nem is állítok ki számlát. Egyébként mindenkinek számlát adok, nem akarok bajt magamnak, és amúgy is bele férek a 12 milliós adómentes határba. (Katás vagyok)
2020. febr. 14. 08:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Az attol meg fiktív számla marad.. ugyanugy büntetnek érte egy probavasarkaskor is.Amikor igen megrendelik kifizetik, nem adnak meg adatot elmennek. majd viddzajonbek 5 perc múlva bemutatba a megbízó leveket meg igazolvabyt es kerik a kiállított számlát.


Tényleg nincs jó vége ha ilyenbe belefutsz. Kata nem mentesít önmagában semmi alól.

2020. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem mentesít.

Nincs mit tenni, addig nem veszem fel a rendelést akár email-ben, akár telefonon, amíg nem adják meg a számlázási adatokat.

2020. febr. 14. 09:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Bejön az ügyfél a rendeléséért és úgy köszöntöd, hogy akkor nevet címet kérnél a számlához. Addig fizetni sem hagyod. Ha erre pedig nem hajlandó akkor sajnálkozva megköszönöd, hogy befáradt, de nem tudod kiszolgálni. Nyilván így mondjuk a cucc a nyakadon marad.
2020. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!