Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Személyes átvétel törént, és...

Személyes átvétel törént, és most fenyegetőzik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Január eljén eladtam egy használt laptopot interneten, nagyon jól müködött, előtte telepítettem újra a windowst, áron alul 15 ért odaadtam. Egy nő kérte, hogy haggy vegye meg ne adjam oda másnak, olyan sok jelentkező volt. Megbeszéltük a találkozóhelyet egy szatyorba tettem bele, de a kezemben fogtam végig és úgy vittem, szóval nem ütődött. Végül az élettársa jött el a laptopért, kikapta a kezemből a szatyrot, odanyomta a pénzt, és elfutott, hogy neki megy a vonatja. Hát jó, délután írnak, hogy a gép nem müködik jól átvágtam őket, fehér a képernyő és nem mutat semmit. Kapcsolattartó voltam, minden lehetőséget kimerítettem(elmondhatom, hogy értek a gépekhez) próbáltam segíteni, 1 napig bírtam, folyamatosan engem szidtak, nem bírtam tovább, mondtam hogy nem veszem vissza a terméket, mert személyesen vette át, és szerintem ahogy elszaladt megütötte, tudom hogy mikor én vittem jó volt, semmi baja nem volt. Azt mondta a hölgy, hogy mindegy kidobta a kukába őt nem érdekli, hát jó. Ezzel szemben rá 3 hétre, a z élettársa írt, hogy jól átráztam, mert nincs benne minden alkatrész, és hogy elfog jönni a munkahelyem elé, és agyonver. Ez a végkifejlet, nem válaszoltam neki, de szerintem a törvény mellettem áll, személyes eladás történt, azóta már több idő eltelt, folyamatosan rágalmaztak, és úgy gondolom hazudik is, mert tudom hogy jó volt, az internetre is ugy lett felrakva, hogy be volt kapcsolva a gép. Szeretnék tanácsokat kérni, mit lehet ilyenkor tenni? A pénzt nem fogom visszaadni mert igy nem tudok mit kezdeni a laptoppal.
2014. febr. 6. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük foglalkozni. Ha továbbra is agyonveréssel fenyegetőzik, mondd meg, hogy feljelented a rendőrségen.
2014. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetro ***** válasza:
Üres fenyegetőzés. Tenni jogilag nem tud semmit.
2014. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel egy laptopról beszélünk, nyilván lett volna lehetőség a kipróbálására. Vagy ha 0-s az aksi, akkor olyan helyen találkozom, ahol legalább be tudom kapcsolni. Melyik hülye vesz meg egy 15 ezres laptopot kipróbálás nélkül? :D Így jártak. Nem tehetnek ellened semmit. Tudnak bármilyen személyes adatot rólad? Ha továbbra is fenyegetőzik, elballagsz a rendőrségre. Ők felhívják, rögtön kuss lesz. (egyik ismerősömet csőbe akarták húzni egy vétlen balesetnél, hogy ismerje el a hibáját. Elmesélte mi volt, kiderült, hogy nem is ő a hibás. Elmentem vele a rendőrségre, ők meg nagyon jó fejek voltak, mindjárt felhívták az igazi vétkest, hát a rendőrrel már egészen más hangnemben beszélt, és elismert mindent, "rosszul emlékezett". :D )
2014. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne reagálj, ha meg tovább fenyegetőznek írd nekik, hogy feljelented őket. Üres duma, semmi több.
2014. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem reagáltam semmit rá, azóta még nem irt,és le is tiltott az üzenet elküldése után. Lett volna lehetősége kipróbálni, direkt feltöltöttem az akksit, de elszaladt vele. Köszönöm a válaszokat, ez bíztató:)!!
2014. febr. 7. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!