Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vennétek másfél milláért...

Vennétek másfél milláért elektromos haszongépjárművet csomag / irat futárkodni? Vagy másfél millióért 1000 nm telket villanyórával nagyváros mellett amit aztán fejlesztenétek?

Figyelt kérdés
Ti mit választanátok, és miért?

#befektetés #haszon #középhosszútáv #kispénz #mogyorórszág
2020. febr. 20. 18:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

# 10


20 nm elég egy kis szoba konyhának, és 20 nm szintén bőven elég egy garázsnak.. Mondtam, hogy túlépíteném...

2020. febr. 21. 09:54
 12/16 A kérdező kommentje:

Na mindegy , látom itt mindenki olyan pesszimista, hogy másfél millából max egy ájfont, csokit, meg antidepresszánst venne magának.

Tipikus megkeseredett magyarok, aztán meg írigyek, ha valaki a szrból is várat épít.


Egyébként a telek mellett döntöttem, azért köszi a szájhúzást mindenkinek...

2020. febr. 21. 09:58
 13/16 anonim ***** válasza:

:D Igazad van! Jót nevettem ezen.

Jól döntöttél szerintem, ill. pontosabban amellett döntöttél, amit én ajánlottam volna, mert én a telekvásárlás mellett döntöttem volna, nem csak a helyedben, mert én is azt vásároltam kb. ilyen összegben (1M-ért, kb. 3 évvel ezelőtt). Igaz, ez 3x akkora, mint amit vettél és eleve van rajta egy gazdasági épület, de ugyanígy közvetlen belterület mellett, sőt tó mellett :) Ha egyedül "laknál" benne (már ha egyáltalán ez a terv), egy 30m2 alapterület szerintem is elég, sőt akár a 20 is. Fölfelé meg mehetsz, HÉSZ válogatja de 5-6 méterig általában. Így már közel 60m2 hasznos van. Építesz külön még egy garázst... A kutya sem foglalkozik vele! Én is építettem szerszámtárolót. Jó eséllyel indulsz arra, hogy ez akár belátható időn belül belterület lesz, így az értéke majd megnő a teleknek. Eleve ha ez a tendencia folytatódik (még ha azt jósolják jelentősen lassul is) akkor is vagy nő némileg az értéke vagy beáll mint a szög, de kisebb az esély arra, hogy csökkenni fog.

Én egyáltalán nem értek a lovakhoz, nincs jogsim, ennél fogva nincs autóm és soha nem is érdekelt a legkevésbé sem, de azt tudom, hogy használtan lazán belelehet lépni vele a sz-rba, s többet van szervizben, mint a feneked alatt, addig meg futárkodni, gyalog?

Szóval én úgy gondolom jól választottál, ez egy kedvező ár jelenleg. Villany ki van építve, víz a belterület közelsége miatt feltételezem van az utcában...

Mire számítasz egyébként a sopánkáknál? Akik itt panaszkodnak kérdéseikben, hogy nem találnak még lakást sem 30-40 millió alatt (bp-ről beszélünk nyilván, mert az az ország!), aztán kiderül, hogy jajjj, ne gyere te ezzel, az "olyan" környék, az egy pusztulat stb... (lehet, hogy az, nem ismerem "Pestet", de akkor eléggé egy élhetetlen hely lehet, ha rossz környék rossz környék hátán és még drága is...) Aztán kiderül, hogy igényei az egekben, zsebe meg totál üres, szóval még az "olyan" környéken is az esélytelenek nyugalmával indulna. Egy telek olyan, hogy azt megveszed, tiéd az örökkévalóságig, ha nem hagyod (nem mész bele hülyeségbe) elvenni nem lehet, nem kopik, nem rohad rád, értéke (ténylegesen!) a nullával nem lesz egyenlő sosem. Ami bár ugyanúgy viszi a pénzt, de azt csak akkor, ha egyrészt épp van mit vigyen, másrészt ha úgy egyáltalán hajlandóság is van arra, hogy vigye! Ugyanakkor ha viszi azáltal nő az értéke, azt most hagyjuk, hogy a piaci értéke nő-e annyival, amennyit te belefektetsz, mert nyilván van az a pont, ahonnan nézve épp nem érte meg, de az idő múlásával ismételten lehet olyan pont, ahonnan nézve meg megérte, ezen fölül viszont ha nem akarod eladni, akkor számodra, mint tulajdonosnak az abba való befektetés megéri, mert építed így abból hasznod származik... Felhasználás szempontjából is, lélékben is, hisz van célod, amiért hajthatsz!


Hú de népszerűtlen leszek ezzel... :D

2020. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az nem pesszimizmus.

Szimplán nem látjuk az értelmét.

Esetleg, ha elmondád, mivel is termelnél hasznot azon külterületi 1000 nm-en, ami ennyire megérné

2020. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon szidod a magyarokat, megkérdezhetem, hogy milyen nemzetiségű vagy?
2020. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

1. Nem szidjuk a magyarokat. Magyarkent ez a magyarozas annyira hmgusztustalan...

2

2020. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!