Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Reális ha egyéni vállalkozó...

Reális ha egyéni vállalkozó vagyok és a cég aminek bedolgozom felmondási határidőt szabott meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Katás egyéni vállalkozó vagyok, és az egyik cég akiknek számlázom felmondási határidőt akarnak megszabni a szerződésben. Ez jogilag elfogadott?



2020. febr. 26. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze , burkolt munkaviszonynak hívják. 😁
2020. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát jogilag ilyet nem tehetnek.
2020. febr. 26. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
mért ne tehetnének? szépen bele írják hogy a szerződés felmondási ideje 30 nap
2020. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok katás, de az én vállalkozási szerződéseimben is van felmondási idő. Ezzel semmi probléma nincs, ettől még nem lesz burkolt munkaviszony belőle (csak ha más dolgok is fennállnak). Én minden ügyfelemmel úgy kötöm a szerződéseket, hogy 30 napos felmondási idővel. Semmi törvényi vagy jogi akadálya nincs.
2020. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkövetem magam.Elhamarkodott volt a válasz félre olvasás mellett. Most olvasom hogy " egyik cég akinek számlázol".Akkor onnantól fogva nincs elvi akadálya, mert jó eséllyel nem fog annak minősülni. "Egy cégnek" olvastam hirtelen. Ha csak egy cégnek számláznál és felmondási időt kötne ki, akkor már jobban megvizsgálnak a szerződésedben az alá es mellérendelt viszonyokat és a tartalmát a szerződésnek. Így nincs vele baj, ha több üzleti partnered is van.
2020. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Sőt teljesen evidens is. Neki biztosítani kell a folyamatos ellátást, bármit is teljesítesz feléjük. Nem állhat le egy cég azért, mert a legkisebb beszállító lehúzza a rolót egyik napról a másikra.

Ez akár 60-90 nap is lehet, vagy még több.

2020. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az infót, nyilván nem hagynám ott őket rögtön, nem vagyok ilyen, viszont nekem már lehetséges, hogy folyamatban van egy munka, ahol alkalmazott lehetnék. Az állásinterjún 15 napot mondtam, mivel korábban a cég akinek számlázok nem írt felmondási határidőt. De most elvileg akarnak és nem tudom mennyit. Hozzáteszem idén már számláztam nekik, és elméletileg január 1-től kellene hogy legyen megbízási szerződésem velük, de még nem adták oda nekem. Pedig 100 ezer fölött számlázom nekik.
2020. febr. 26. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy mutyizás van?!

Akkor mindegy, ne vállalj el olyan munkát amit nem biztos, hogy tudsz teljesíteni

2020. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy mutyizás?
2020. febr. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!