Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját Fuvarozó vállalkozás?

Saját Fuvarozó vállalkozás?

Figyelt kérdés
Több éves tapasztalatom van. Furgonos vagyok. Van egy kis spórolt pénzem. Megérné önállósodni? Fuvarszervező irodákkal, speditőrrel dolgoznék. Van tapasztalata valakinek? Tanács? Természetesen 1 fős vállalkozás lenne.

2020. febr. 28. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Válaszolok, de aztán ne anyázz!


Én vagyok a fuvaros/megbízó, te odajössz. Miért is adjam neked a fuvart?


- Van VÁLLALKOZÓI tapasztalatod?

- Van csere kocsid, műszaki hiba esetére?

- Van cseresofőröd, betegség idejére?

- Biztosításod?

- Több napos fuvarnál őrzött telephelyed?

- Mennyit adsz vissza nekem, zsebbe? >:)

2020. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

- Van VÁLLALKOZÓI tapasztalatod?

Tény, de mindenki elkezdi valahol.

- Van csere kocsid, műszaki hiba esetére?

Lízingnél van cserekocsi.

- Van cseresofőröd, betegség idejére?

Igen, tudnék ugrasztani valakit.

- Biztosításod?

Van.

- Több napos fuvarnál őrzött telephelyed?

Értem, tehát mondjuk egy Budapest-Oslo távon elvárás, hogy mindenhol örzött telephelyem legyen? Vagy, hogy érted ezt? Több éves tapasztalatom van, mint írtam. Kb 5-ször álltam örzött helyen, de az ilyen helyek egy másik cégé. Ő üzemelteti. Nem a fuvarozó. Te csak fizetsz, ha beálsz egy éjszakára.

- Mennyit adsz vissza nekem, zsebbe? >:)

Tudod te egyáltalán, hogy működik egy fuvarszervező vagy speditőr? Nem adok vissza zsebbe. Ő ossza nekem ki a fuvart. Én vagyok az alvállalkozója neki.


Örülnék, ha az esetleges késöbbi "válaszadók" csak akkor írnának, ha érdemi dolgot tudnak mondani.

És lám, lám nem anyáztam:)

2020. febr. 28. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

"Tudod te egyáltalán, hogy működik egy fuvarszervező vagy speditőr? Nem adok vissza zsebbe. Ő ossza nekem ki a fuvart. Én vagyok az alvállalkozója neki."


Örülnék, ha az esetleges késöbbi "válaszadók" csak akkor írnának, ha érdemi dolgot tudnak mondani."


Hiába gondolod, hogy nem kaptál érdemi választ, pedig jó pár dologra rávilágított az első válaszoló:


"Te vagy az alvállalkozója"? Oké, és miért Neked adja a fuvart, miért hozzád ossza le, mikor nyilván van neki még tudomisén hány fovarosa. Vagy alegrosszabb fuvarokat akarod megkapni?


Ha vállalkozó vagy, akkor nem alkalmazottként kell gondolkoznod - előfordulhat, hogy nem alvállalkozóként fogsz dolgozni, mert úgy megint csak nem sokat keresel, ellenben jókorát adózhatsz (50-80-100 ezer ft havonta), hanem lehet, hogy Neked kell felhajtani a fuvarokat. Adminisztrálni, könyvelőt fizetni, stb. Ja, és ha valamit szabálytalanul csinálsz (fuvarlevél, EKR, autó rossz műszaki állapota, stb) akkor még a felelősség, a bírság is a Tiéd - míg alkalmazottként erre nem feltétlenül van gondod.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyél vállalkozó, csak sokkal több gond és nyűg - erre számíts.

2020. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
57%

Kdeves kérdezö kikaptal két nagyon okos magyart.

Az első válaszolóra nem is reagálnák. A mennyit osztasz vissza beszólásával elárulta, hogy fingja nincs miről beszél.

Másodiknak meg csak annyit, hogy a te hozzászólásod is full felesleges volt. Nem mondtál semmi érdemit, mindenki tudja, hogy a vállalkozónak több a kiadása és a Nav is megbüntet. A speditőr meg azért adna neki fuvart mert, ha nem megy az áru akkor a spedi sem keres egy fityinget sem. Ha áll az autó az nem csak a fuvarozónak szar. Azért van több 10-100 fuvarosa,hogy minnél nagyobb felületet le fedjen.

Kérdező:röviden igen megéri. Rengeteg egy-két autós vállalkozó van. Persze nem ebből fogsz ferrarit venni,de jobban keresel mint egy alkalmazott. Sokkal. Még akkor is ha a "legszarabb fuvarokat" kapod. Amin nem szabad spórolni az a könyvelő. Vannak akik fuvarozókra vannak szakosodva. Keresgélj

2020. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Haverom dolgozott fuvarszervezőként, ő kapott ajándékokat (telefon, ajándékutalvány, italok, ajándékkosarak, pénz, de ajándék erotikus masszást is) a megbízásokért, végül kirúgták, a felettesének már ajándékozott szállító helyett egy másiknak adta a munkát!


Persze elismerem (ebből ne legyen vita), hogy tényleg igazatok van és náluk a magyar átlaggal ellentétben ment csak így a szervezés!

2020. febr. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A saját területedhez nyilván Te értesz.

Ám ha felmerülnek olyanok amiket eddig a tulaj végzett:

- külföldi munkavállalás bejelentése

- külföldi időre adott minimálbér és annak dokumentálása

- tevékenységi engedélyek

- EKAER

- árképzés

- üzemanyag-megtakarítás számítása

- napidíj számítás

- külföldi áfa visszaigénylés

- Üzemanyag jövedéki adótartalmának visszaigénylése

Akkor ezek is biztonsággal menni fognak? Ezeket is mérlegeld.

2020. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!