Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő egyéni vállalkozások 6...

OpelGastra kérdése:

Kezdő egyéni vállalkozások 6 havi támogatása. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Magával a folyamattal és a feltételekkel tisztában vagyok azonban van egy kérdés, amire nem igazán találtam sehol se választ. Van itt esetleg közöttetek olyan, akinek van tapasztalata az alábbi kérdésben?


Ha elindítottam a vállalkozásomat és a 6 havi minimálbér támogatásban veszek részt, úgy bejelenthetnek heti 2 alkalommal egyszerűsített foglalkoztatottként vagy kizáró tényező?


Kérem ha valaki tudja akkor a válasza mellé hivatkozza meg a forrást, ahol az feketén, fehéren le van írva.


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2020. márc. 5. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

" úgy bejelenthetnek heti 2 alkalommal egyszerűsített foglalkoztatottként vagy kizáró tényező?"


Ki jelenthet be és hová?

2020. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia,


Egy teljesen más gazdasági tevékenységet folytató szervezet.

2020. márc. 5. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Te jó ég... ha vállalkozó vagy vállakozó vagy, nem alkalmazott. Tehát nem jelenthetnek be téged semmilyen alkalmazottnak.


Te adsz egy árajánlatot, azt ha elfogadják szerződés, és te fizeted a KATA-t, ők meg téged. Plusz ne felejtsük el, hogy mint vállalkozó csak saját helyről dolgozhatsz, saját eszközökkel, saját időbeosztás szerint, nem bent valami cégnél, az ő számítógépein, az ő munkaidejő beosztásuk szerint.


Ránézésre ez így inkább adócsalásnak tűnik, mint vállalkozásnak. Vagy csak nagyon buta vagy...

2020. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ahhh Szegénykém… Pedig komolyan mondom megfogadtam, hogy nem fogok senkit se bántani a GYIK-en, aki hozzá nem értő fotelhuszár, de te annyira az átlag alatt vagy, hogy muszáj veled kivételt tennem. Tisztelettel előre is elnézést kérek tőled.


Rendben, akkor kezdjük az alapoktól.


Attól, hogy KATA egyéni vállalkozó vagyok, egész nyugodtan dolgozhatok más nem természetes személynek, tehát gazdasági tevékenységet folytató szervezetnek.


Én, mint „adócsaló” rákerestem neked erre a kis szösszenetre, egyenesen a NAV oldaláról, bár szerintem úgy se fogod érteni, de azért teszek egy próbát.


„A tételes adó A kisadózó vállalkozás a főállású kisadózó után havonta 50 000 forint összegű tételes adót fizet, a nem főállású kisadózó után pedig havonta 25 000 forintot.” - Nemzeti Adó- és Vámhivatal


Sajnos már a kommented elején bebizonyosodott a hozzá nem értésed, miszerint : „ha vállalkozó vagy vállakozó vagy, nem alkalmazott. Tehát nem jelenthetnek be téged semmilyen alkalmazottnak”


Ezen a ponton már tényleg nem kéne veled foglalkoznom, de ahogy említettem te speciális eset vagy és úgy érzem, hogy segítenem kell rajtad, hogy többet ne égesd be magadat.


Nagyon ügyes vagy, hogy leírtad az összes lexikális tudásodat a bújtatott alkalmazás „tudományáról” de senki az égvilágon nem kérdezett tőled ilyet.


Egyébként nem haragszok rád, mert biztos vagyok benne, hogy nálad mentális problémákba ütközött a kérdés felfogása. Nem akarsz te rosszat csak egyszerűen szellemileg sérült vagy, ezért ajánlanám neked a következő tennivalókat pontokba szedve- az egyszerűség kedvéért.


1. Mivel értelmezésbeli problémáid vannak, kezd valami egyszerűbb témával, mint pl.: Vuk, Micimackó, Tüskevár, stb…

2. Ha nem értesz hozzá inkább ne szólj hozzá és kíméld az amúgy is gyengélkedő szellemi képességeidet.

3. Tisztelettel megkérlek, hogy hord el magad erről a kérdésről.

4. Szívesen a felvilágosításért.


Ui.: Elnézést kérek a többi olvasótól, hogy ez a szegény egyed egy rá szakosodott intézményből írogat és elterelte az eredeti témáról a szót.


Továbbra is várom azok hozzászólását, akik értenek is hozzá és nem csak rosszindulatból írnak.


Köszönöm!

2020. márc. 5. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Alkalmival dolgozhatsz mellette.

Rendes főállásod nem lehet a támogatás időszaka és az esetleges fenntartási időszak alatt. ha pl. toketamogatast is igényeltél.


Ha letelik akkor meg akár főállásban is dolgozhatsz bejelentve a vállalkozás mellett.


Nem zárja ki egymást a kettő, sőt. Lehet hogy szjaskent jobban jár a vàllalkozàsod is meg Te is kata helyett.


Egyébként a pályázatiba és a támogatói határozatban is benne van az erre vonatkozó jogszabályi megjelölés , hogy mi szerinti munkaviszony az amit nem létesíthetsz mellette.

2020. márc. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2020. márc. 6. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!