Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozások, cégek, egyéni...

Vállalkozások, cégek, egyéni vállalkozóknak miért kötelező az ipari kamarai tagság?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok és úgy érzem hogy évi 5000 forintot dobok ki az ablakon. Semmi értelmét nem látom, néha küldenek egy spam emailt amiben általános híreket írnak.
2018. máj. 18. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Bevétel . Ez hasonló mint az összes adójárulék stb fizetés , mivel ez a közösbe megy és szétosszák .Az autók eredetvizsgája és minden bonyolítás munkafolyamatok tucatjai . Modern életnek ez a velejárója , nem önellátó az ország és a mások életben tartása csak ezáltal működik . Különben gémóver lenne minimum a 90 % lakosságnak .
2018. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5000 Ft-ért cserébe pl 20.000 Ft díjkedvezményt kapsz a mestervizsga költségéből.Emellett számos más előnyhöz is juthatsz ami pozitív hatàssal lehet a vállalkozásodra. Csak jól kell tudni kihasználni a kamarai szolgáltatásokat.
2018. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"számos más előnyhöz is juthatsz ami pozitív hatàssal lehet a vállalkozásodra. Csak jól kell tudni kihasználni a kamarai szolgáltatásokat."


Könyörgöm, egyet mondj. Mérnök vagyok és mérnöki szolgáltatást nyújtok.

2018. máj. 18. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván tevékenységi kör függő is ez.Nekem pl. az emlitett mestervizsga lehetőséget biztosít arra hogy gyakorlati képzőhely legyek, ez magával hozza a szakképzett munkaerő utánpótlást, ami mellé nem kevés jarulekkedvezmeny és újabb tevékenységi kör bevétel növekedése is társul. De ha csak az éves 5000-ért ugyanazért a tanácsért nem könyvelőnek ,ügyvédnek , palyazatironak fizetsz többször annyit már jól járhatsz.
2018. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!