Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a kedvenc vallalkozasro...

Melyik a kedvenc vallalkozasrol penzugyekrol szolo konyvetek?

Figyelt kérdés

Irtam egyet ami abszolut a mai magyar viszonyoknak felel meg. Karacsony elott akarom kiadatni mert akkor ugrik meg a konyvbasarlasok szama.

Irt itt mar masvalaki is konyvet amit kiadatot?



2020. márc. 6. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Vállalkozásról még csak-csak el tudom képzelni, hogy írtál egy könyvet.

De pénzügyről?


A pénzügy egy elég nagy egyetemi tudomány, amiről szakmai múlttal rendelkező pénzügyes szakemberek szoktak könyvet írni.


Elnézést kérek, ha az vagy, én nem tudhatom innen, de abból ítélve, hogy itt ilyet kérdezel, érthető, ha kételkedek.

2020. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Semmi gond az ertetlenkedessel.

Az egesz konyv az en empirikus tapasztalatomon alapul. Minden penzugyi dontes dokumentalva volt kezdve a 274 forinton vasarolt dollartol ami aztan 302 n lett bevaltva. Mennyi maradt meg a penzvaltoi jutalek utan... ezek a blokkok be lettek szkennelve. Plusz hogyan lehet hetvegente egy kis penzt csinalni.

A vallalkozasos konyv pedig egy dologra fokuszal ami a latifundiuma a dolgoknak es megis hianyzik magyarordzagon

2020. márc. 6. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Volt itt egy srác a gyakorin, ő 252 vette a dollárt, én 240 körül. Még se írtunk könyvet.

Akinek van tuti receptje, nem osztja meg. A többi meg rizsa. A gazdaság egy zéró összegű játék. Úgy tudok gazdag lenni, ha mást kizsákmányolok. Miért is osztom meg ezt mással, hogy utána tőlem vegyenek el? Múlthéten 11 milliót kerestem a tőzsdén tőkeátétekkel. Eszembe nem jutna a tutit megosztani mással.

2020. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én csak laikus vagyok, szóval nyilván nem olvasok szakirodalmat. (Mondjuk a leírtak alapján ez a könyv sem az lesz.) Az én kedvencem az ősember a pénztárcámban. Sokat segített megérteni, hogyan működöm.
2020. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de ez nem pénzügyről szóló könyv. Ez nem pénzügy tudomány. Vegyél egy igazi pénzügy könyvet vagy nézz meg a könyvtárban!

Az pénzügy!

Ennek köze nincs hozzá.

Oké, a pénzügy szót nagyon tágan használjuk. Pénzügynek mondjuk azt is, hogy kiszámoljuk mennyit költöttem a napokban, "pénzügyi kérdés".

De ha könyvet akar valaki megjelentetni, akkor a pénzügy szót nem lehet ilyen hétköznapi értelemben használni.

2020. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, mert olcsón vettek bitcoint és felugrott 6 évvel később, attól pénzügyi zsenik hiszik magukat.

Mert valaki lemásolta bitcoint és elnevezte máskép, attól még nem zseni.

2020. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azért, de nem csak a pénzügy-számvitel létezik. Egy családnak is vannak pénzügyei. Az sem tudomány.


Ettől ez a könyv még szar

2020. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Chickan Attila: Vàllalatgazdaságtan

+pl Kopányi Mihály mikroökonómia.


Az ilyen írtam egy könyvet arról, hogyan legyél sikeres, irj Te is könyvet.. kb kuka .


Minap épp a Weiser-féle árazási könyvet láttam facebook hirdetésbe, amivel duplázhatod a profitot. Az isbn alapján 5% áfás nyilván a különbözeti á.f.a. eleve profit lenne 22%on belőle. De hogy a könyv kiadója 7,2 millios előző évi profitról ennek ellenére minusz 47.000-re szaladt le , a könyv után az kicsit hiteltelenné teszi a dolgot.

2020. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!