Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a kedvenc könyvetek...

Melyik a kedvenc könyvetek anyagi függetlenség témában?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik könyveket érdemes mindenképp elolvasni, mielőtt belevágnék felépíteni a saját anyagi függetlenségemet? Üzleti és motivációs területen?
2017. máj. 21. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
hát a betétkönyv :D
2017. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Ősember a pénztárcámban.
2017. máj. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gazdag papa, szegény papa

A milliomos elme titkai

2017. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Bear Grylls : A túlélés törvényei



(A Kiyosaki könyvek egyébként roppant gyengék, kb a közgazdaságtan Oravecz Coelho-ját tisztelhetjük a "mesterben")

2017. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
#4 Akkor mond jobbat, mert a túlélés Coelhojának a könyve sem a legjobb példa. :)
2017. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

valóban nem, de az én tippem trollkodás volt :)


Az igazi anyagi függetlenség pedig kb az lenne, hogy kimész a vadonba egy szál késsel, aztán eszed amit találsz, mert a XXI. században Európában másként mérsékelten értékelhető csak :)



Egyébként nem nagyon van a témában jó könyv, főleg azért, mert borzasztó eltérőek a lehetőségeink. Kyosaki is az ingatlan piacból gazdagodott meg, ami marha jó ötlet, mindenkinek tanácsolható ingatlanpiaci konjunktúra idején, csak egy bibi van vele. Hogy tőkeigényes.

Amit ezt követően az MLM-el elbohóckodik az meg már lényegtelen, megfelelő tőkeellátottság mellett bele lehet vágni sok mindenbe, van idő kivárni, hogy fellendüljön az üzlet, vagy le lehet nyelni a veszteségeket (Pl Warren Buffet is ezt csinálja, ciklikus iparágakba fektet a mélyponton, és kivárja azt az akár 8-10 évet, amíg fellendül a piac, ezt azért kevesen engedhetjük meg magunknak :)).


Egyébként a könyvekkel pont ez a baj. Hogy mindig a múltról szólnak. Amit Buffet csinált, azt meg lehetett akkoriban csinálni, manapság meg teljesen más módon építenek sikeres vállalkozásokat, mert más a piac is. Mire meg fognak jelenni a könyvek a mai startupokról, addigra az az üzleti modell is kifullad, és ami éppen futni fog, arról nem lesznek még könyvek, mert azt akkor találják éppen fel.


Btw, a leghasznosabbak még az általános managment, project management képzések, könyvek, nem szükséges semmi újhullámos dolog, az alapok 20 éve is megvoltak, mellé pedig kell tehetség és szerencse, hogy a megszerzett általános tudást valami olyan területen kamatoztasd, amiről ma senki nem gondolja, hogy működhet (vagy legyen jó nagy tőkéd, és akkor válogathatsz a tőkeigényes befektetések között)

2017. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!