Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy webshopot üzemeltetek,...

Ha egy webshopot üzemeltetek, akkor a fent lévő termékeket nyugodt szívvel árusíthatom?

Figyelt kérdés

Ha van egy webshopom, akkor az ott megjelenített termékeket

- nyugodtan eladhatom

- nem kell utánuk semmiféle adót fizetnem

- miután csak 1-2 db van "raktáron", így drágábban is adhatom


Szerintetek ha igazából vettem pár (tetsző) tárgyat, és nem tudok velük mit csinálni, (mert már nem kell) akkor feltehetem egy weboldalra (webshop név alatt) és kedvemre árulhatom őket?


Senki nem fog beleszólni?


Mert ezeket én vettem, és csak mint a Facebook Marketplace-en, hírdetem a "feleslegessé vált' termékeimet...

Ez ugye ilyen egyszerű?


Ha nem, akkor Facebook-on, miért hírdethetem őket ingyen és bérmentve?

Lényegében ugyan azt akarom csinálni, mint ott, csak a saját weboldalamon.


Ezt szabad? (nem nagy pénzmozgással)


2020. márc. 10. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

"nyugodtan eladhatom"


Igen, erről szól a webshop. Persze ha ezek a termékek megfelelnek a rájuk vonatkozó törvényi előírásoknak.


"nem kell utánuk semmiféle adót fizetnem"


Hát ezt nem mondanám. Bizonyos összeghatárig alanyi adómentes lehetsz, de az üzletszerű árusításhoz (márpedig egy webáruház az) mindenképpen vállalkozás szükséges.


"miután csak 1-2 db van "raktáron", így drágábban is adhatom"


Adhatod te bármennyiért bármilyen okból, a kérdés az, hogy a piac hogyan reagál a te árazásodra.


Ha tényleg csak te árulod a terméket, és igény is van rá, akkor feljebb tudod tolni az árát.


"Szerintetek ha igazából vettem pár (tetsző) tárgyat, és nem tudok velük mit csinálni, (mert már nem kell) akkor feltehetem egy weboldalra (webshop név alatt) és kedvemre árulhatom őket?"


Ha néhány megunt tárgyról van szó, akkor inkább magánszemélyként Vaterázz, abba (ha jól tudom évi 600 000 Ft-ig)


"Senki nem fog beleszólni"


. De ha webshopot nyitsz, arra már más szabályok vonatkoznak, mert üzletszerű kereskedés.


Mert ezeket én vettem, és csak mint a Facebook Marketplace-en, hírdetem a "feleslegessé vált' termékeimet...


"Ha nem, akkor Facebook-on, miért hírdethetem őket ingyen és bérmentve?"


Ha megunt saját tárgyakról van szó nem kereskedelmi mennyiségben, akkor senki nem köt bele. De ezt jellemzően nem webáruház formájában szokták csinálni.

2020. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a kérdező arra akar kilyukadni, hogy a Face marketplace-n simán kereskedés szerűen árulnak egyesek, és akkor egy webáruházban miért ne lehetne megtenni ugyanezt?


Nos azért, mert a webáruházra más törvények vonatkoznak ésha azt hiszed, kérdező, hogy a Marketplacen nem buknak meg emberek, akkor nagyon tévedsz: elég egy NAV-os próbavásárló vagy egy elégedetlen vevő, aki felnyomja az eladót a NAV-nak, csak azt már Te nem látod, amikor megbukik valaki.

2020. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha webshopot nyitsz az már üzletszerű tevékenységet feltételez. Szabadni szabad, de tuti, hogy adózni kell utána.
2020. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Apró hirdetési oldalon és facebookon azért teheted fel, mert magánszemélyként bizonyos összegig (évi 600 ezer forint) nem terhel semmilyen adózás ha eladsz egy tárgyat, ha nem üzlet szerűen csinálod.


Jogásszal beszéld meg milyen összeghatárig árulnál, illetve írj a weboldaladra egy szerződési feltételeket, ahol tisztázod, hogy te nem webshop vagy hanem magánszemély, tehát semmilyen garanciát nem tudsz adni, stb. stb.


Azért mindenképp beszélj előtte egy jogásszal, könyvelővel ne a gyakoris tudósokra halgass :D Nem jó ha a nav kopogtat hogy hoppá kaptál egy büntetést, vagy a fogyasztóvédelem, ezekkel nem jó játszani.

2020. márc. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Aki meg lepontozott az menjen a jó büdös bú bánatosba
2020. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!