Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tehet egy egyéni vállalkoz...

Mit tehet egy egyéni vállalkozó ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ugye a járvány miatt szinte senki nem tetováltat, így a vállalkozónak nincs bevétele. A tetováló szalont bérli, albérletben él, és van egy gyereke akit el kell tartania. Van egyáltalán a kormánynak bármi terve hogy a vállalkozásokat megmentse? Nagyon sokaknak az elég ócska "segítség" hogy hitelt vegyen fel miközben szinte teljesen kizsákmányolták a vállalkozásokat.

Mivel a fenti sztoriban a kistestvérem a gyerek így nagyon aggódok hogy az anyja nem tudja eltartani tisztességesen. Sajnos én sem állok olyan jól anyagilag hogy magamhoz vegyem.

Mégis miből tartsák fent magukat az emberek? A legtöbbnek nincs szinte semmi megtakarítása, mert eleve nem volt miből félre tenni. Bárhogy is nézem, ebből megint csak a bankok fognak profitálni hosszú távon. Dolgozhatunk majd hogy fizessük a hitelt...

Nagyon elkeseredtem.

Szóval a kérdés adott. Mit tehet egy vállalkozó ebben az esetben? Én hogyan tudnék segíteni az öcsémnek?



2020. márc. 30. 00:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Tehet, eléggé sokat.

Egyik, hogy most nem kell adóznia, illetve a gyermek után járó pénz is megmarad. Bemehet a munkaügyre, hátha aktív korúak ellátását igényelheti, ha munkanélkülit nem is, de célszerű elsőnek a munkanélkülire rámenni, hátha jár neki is.

Utána jöhet a következő kör. Állást találni, akármi is legyen az. Takarítás, árufeltöltés, és még működő intézményekben munkák. Ezek egészségügyiek, posta, közteresek, szemétszállítók, raktárak.

Mivel nem írtad, hogy a gyermek hány éves, így írom, hogy bölcsöde, óvoda még nyitva van ügyeleti szinten, iskolás korúaknál már sajna semmi, önkormányzathoz kell fordulni, hogy tudjanak gondoskodni a gyermekről.

Továbbá ott van még az önkormányzati eseti segélyek, állami segélykérvények oldala is.

Mivel azt sem írtad, hogy te hol laksz és van-e munkád, illetve milyen idős vagy, így nem tudom, mit tehetnél, de pár tipp:

Te is keress munkát, ha nincs.

Albérletben élsz, akkor költözz hozzájuk, így a költségek jobban megoszlanak.

Sajátban élsz, akkor ők költözzenek hozzád.

Próbáld elérni, hogy az ő albérletükkel kapcsolatban tárgyaljanak a tulajdonossal, illetve szalon kapcsán is tárgyaljanak felfüggesztésről, megszűnésről, vagy akármiről.

Próbálj keresni adakozókat, úgymond koldulj a neten. Rossz szó, de sokat csinálták már, hogy különféle felületeken pénzgyűjtést indítottak be a célokhoz.

Menj el kéregetni, pontosabban keress fel ismerősöket, akik minimálisan, de segíteni tudnak. Akár élelemmel, akár pénzzel.

Végül, ha már semmi út nem járható, akkor marad az, hogy banktól hitel. Igen, vissza kell fizetni, való igaz, így nem túl nagy összeget és hosszabb futamidőre (persze, ha van gazdagabb ismerősöd, próbálj tőle kölcsönkérni nagyobb összeget (3-400.000 Ft körül, az eléggé sok ideig kitart, ha minimálisra veszik a derékszíjat.)), vagy hívj fel minden számot, családsegítőt, amit csak tudsz.

Végül marad, hogy rabolj bankot, csalj, hazudj, lopj, ölj, vagy csak menj el politikusnak.

Ez alatt már nincs semmi.

Az államnak túl sok terve nincs erre. Nem akarnak pénzt kidobni, csak beszedni. A bank ezen a törlesztési zárlaton semmit se bukik, és végül a pénz újra az államnál lesz.

Nagyjából ezeket lehet tenni. Az egyik csak beválik.

2020. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11

Te vagy az első akinek sikerült tényleg megragadnia a lényeget. Köszönöm!

2020. márc. 30. 13:37
 13/16 Estádio de Felchút ***** válasza:

#otthonmarad

#ehenhal

Szívesen.

2020. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, igazságtalan vagy, 5-ös válaszomban én is használható tanácsokat adtam - na mindegy... :-(
2020. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14

Ment is a zöld pacsi, de az első válaszod nem tanács volt. Az illető nem fog ilyen "alantas rabszolga munkát" csinálni mert ő bizony inkább várja a sült galambot meg panaszkodik ahelyett hogy tenne valamit. Neki mindig igaza van, még akkor is ha nincs. Nem igazán zavarja hogy ez a mentalitás tönkre tette az összes emberi kapcsolatát.

Pont emiatt kérdeztem hogy én hogy tudnék segíteni az öcsémnek. Nekem van munkám de ahhoz keveset keresek hogy magamhoz vegyem.

2020. márc. 30. 17:02
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig ott tartunk, hogy "más mondja meg mit csináljak és hogyan".. Az ilyen ne legyen vállalkozó!


A példádban leírt ember nem egyéni vállalkozó, hanem önmaga rabszolgája.


"Mégis miből tartsák fent magukat az emberek?"


keresetükből és az abból képzett tartalékukból.


"mert eleve nem volt miből félre tenni."


Te ismerősöd az elmúlt 12 évben hányszor volt nyaralni, kül és belföldön? Hányszor rendelt kaját, járt étterembe, moziba, stb. Miért is van gyereke, ha a fizetése önmaga fenntartására se elég? Sorolni lehetne a kérdéseket napestig!


Ha keveselte a fizetését, akkor miért nem tanult és ment jobb munkahelyre több fizetésért, amíg volt lehetősége?


"Mit tehet egy vállalkozó ebben az esetben?"


Megszünteti a vállalkozását és elmegy futárnak a tescoba.. ugyanis kb mindenkit felvesznek, hisz április végéig az összes házhozszállítási időpontjuk foglalt! vagy árufeltöltőnek, kasszásnak, stb.


"Én hogyan tudnék segíteni az öcsémnek?2


Sehogy! Felnőtt ember, aki gyereket tud csinálni, az legyen képes megoldani az életét!

2020. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!