Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Régi vágyam egy papír és...

Régi vágyam egy papír és irodatermékeket árusító webáruház. Megérné elindítani?

Figyelt kérdés
Tőkém és szaktudásom (könnyűipari végzettségem) van, egyedül a kereskedelemben nincs jártasságom. Mielött elindult volna a járvány pont voltam egy expón, ahol nagyon szimpatikus beszállítókkal tudtam felvenni a kapcsolatot. Meg is van a koncepció, hogy mi alapján válogatnám ki a termékeket, mert tisztában vagyok azzal, hogy elég nagy a konkurencia alapból. Viszont most itt ez a járvány és ez sok mindent átírt. Lehet várnom kéne, nem ez a legjobb időszak ehhez, főleg kezdő kereskedőként?

2020. ápr. 25. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Igen, érdemes lehet várnod, bár ha úgy látod, hogy jobb tudsz lenni a konkurenciánál árban, szolgáltatásban, akkor meg itt a lehetőség.

Ha csináltál üzleti tervet, ismered a lehetőségeket, veszélyeket, kockázatookat, erősségeidet, gyengeségeidet, akkor tudnod kellene, hogy most érdemes-e nyitni. Egy vadidegen, akinek fogalma sincs se rólad, se a tervedről, mondja meg neked, hogy indítsd-e el a vállalkozásodat? Hm... Van egy gyanúm, hogy nem lesz túl sikeres az a vállalkozás. De azért sok sikert, remélem tévedek.

2020. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A swot elemzésem azt hozza ki, hogy nem jó a helyzet. :(
2020. ápr. 25. 17:19
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
És ha a gyk-n mondjuk 5-en azt válaszolják, hogy "igen, vágj bele, most vagy soha", akkor belevágsz? Vagy mi is a kérdésed célja?
2020. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez is felület, ahol kérdezhetek. Ennyi!
2020. ápr. 25. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kockázatértékelés szerint szar a helyzet, akkor mi a kérdés?
2020. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Más meglátásra véleményre lettem volna kiváncsi, hátha valaki leírja a saját helyzetét akár egész más területről. Beszélgetést akartam kezdeményezni, de valószínüleg rosszul tettem fel a kérdést.
2020. ápr. 25. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Elég nehéz úgy beszélgetést kezdeményezni, hogy a mésik félnek fogalma sincs arról, hogy mi is a terved. Annyit tudunk, hogy egy "papír- és irodatermékeket árusító webáruház". Ez alapján mégis mit vártál? Te hány hónapot dolgoztál az ötlet kidolgozásán, az üzleti terv elkészítésén? Ennyi alapján mégis miféle beszélgetésre, véleményre vártál? "Igen, szerintem megérné elindítani". "Nem, szerintem nem éri meg elindítani". Majd a végén ha 5-1 arányban győz a megéri, akkor annak ellenére, hogy te úgy látod nem éri meg, mégis elindítod?
2020. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem láttuk a swotot, amit csináltál, sem az üzleti tervet, miről szetetnél beszélgetni?
2020. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Még SWOT nélkül is meg lehet mondani, hogy halott ügy jelenleg.
2020. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Neked kell érezni,tudni mikor is vágsz bele.


- mennyire tudnád magad hirdetni (?)


- nagy a konkurencia (ahogy említetted is)


- van-e terved/ötleted, hogy hogyan legyél egyedi és hogyan,mikkel fognád meg a vevőket?


- ha online vállalkozás, van-e terv olcsó kiszállításra?


Gazdaságra jelenleg nagy hatással van a vírus és ez az ötletedet nem tudod tesztelni kicsiben, ahogy pl én a termékeimet.


Elkészítem a prototípusokat, felmutatom több helyen s a visszajelzések, felmérések alapján meglátom: melyeketbe vágjak bele.


Szoktam külön egyedi darabokat is csinálni, de azokat magamnak,hozzám közzel állóknak.


Barátnőm lányának A3-as méretű tolltartót készítettem, rágják a fülemet, hogy mások is akarnak olyat.

Reakcióm: Nem.


(Már csak azért is, mert nem szeretek varrni s ez egyedi ajándék volt.)


Lehet hogy a vírus lecseng nyáron..

Viszont minnél jobban húzódik, annál jobban megviseli a gazdaságot, s amint vége lesz a vírusosdinak, kell úgymond egy gazdasági regenerálódás.


S ha vállalkozással kapcsolatban van kérdésed érdemes szakemberhez fordulni, még ha pár tízezerbe is fáj eleinte.


Anno pl én munkaügyin keresztül kaptam ingyenes tanácsadást, mit merre hol érdeklődhetek meg, hogyan vannak a dolgok papíron...stb.


Tudtommal most is még vannak ilyenek.

2020. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!