Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérné nem tovább tanulnom...

Megérné nem tovább tanulnom és beszállni apám vállalkozásába?

Figyelt kérdés
Apámnak van 25 hektár földje, ebből 5 hektáron hagymát termelünk és 20 hektáron búza,kukorica. Elvileg az évi bevétel valahol 30millió körül van. Ami óriási pozitívum hogy nekem csak azt kell csinálni amit mond, igazából mondatni egy óriási szerencsés helyzetbe vagyok. Szerintetek hagyjam abba a tanulást, és szálljak be az vállalkozásba? Tudom, kemény munka lesz így is, de ennyi pénzért szerintem megérné.
2020. jún. 7. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem megvár ez a lehetőség, ugyanúgy meglesz a földetek mondjuk 3 év múlva is gondolom. Mindig jobb több lábon állni, tanulj csak. Most van rá lehetőséged.
2020. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

És érdekel a mezőgazdaság? Lenne hozzá affinitásod, kedved, stb? Ha úgy is döntesz, hogy beszállsz apád mellé, akkor is érdemes tanulni, csak mondjuk ebbe az irányba, agrárképzések, akár fősuli is. Mi van ha neadjisten történik valami fateroddal? Akkor nem lesz ki megmondja, hogy mit csinálj. Vagy mi lesz X év múlva, amikor át kéne venned a vállalkozást?

Én azt tudom tanácsolni, hogy első körben találd ki, hogy érdekel-e egyáltalán ez az egész, utána pedig (akár már a munka mellett) tanulj ebbe az irányba.

2020. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat. Igen, egyébként érdekel a dolog, szóval szeretném nyílván kitanulni a dolgot hogy ha neadjisten tényleg történik valami faterral addigra tudjak mindent hogy mikor mit hogyan kell. Valószínűleg nem fősuli lesz, hanem valami agrárképzésre kéne tényleg elmenni.
2020. jún. 7. 23:19
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Úgy akkor viszont jó az irány szerintem. Tanulsz, közben dolgozol, ellesed fatertól, amit el kell. Később lehet akár saját földed, csinálhattok családi gazdaságot, stb, stb.
2020. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el levelező szakra! Kevesebb kötelesség, valamennyire nehéz is munka mellett de legalább mind a kettőt tanulhatod. Ráadásul idősebbek fognak levelezőn lenni, úgyhogy még jobb kapcsolati hálót is tudsz kialakítani bizonyis területekkel, mint nappalin, ahol a saját korosztályod van legtöbb esetben gyakornoki oozíció nélkül.
2020. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel az agrárvonal érdemes ebbe az irányba továbbtanulni. Akár agrármérnöki vagy gazda OKJ, jó, ha van egy szakirányú papírod. Ráadásul ott is egyre több az adminisztráció, jobb ha ebbe a részébe is belelátsz.
2020. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó dologhoz végzettség is kell, ennek mindenképpen járj utána. Apádnak esetleg van, de ő nem lesz ott mindig.
2021. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!