Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne hat millió forintotok...

Ha lenne hat millió forintotok ti mibe fektetnétek be?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írok végzetséget vagy szakmai orientációt mert az befolyásolná a válaszokat.

Minden ötletet szívesen fogadok.



2020. júl. 13. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak ez a 6 milliom lenne semmibe. Vennek magyar allanpapirt es remenykednek, hogy az orbani remalom egy napon veheter.
2020. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Van, és semmibe. Ez nem elég befektetéshez, ráadásul - ahogy az Első írja - ebben az országban nem lehet bízni semmiben.


Nekem valutában van a pénzem, és egyelőre félre van rakva.

2020. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem hogy ez kevés

Köszi a válaszokat.

2020. júl. 13. 09:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem kevés.


Attól függ, hogy mit akarsz vele kezdeni. Lakást akarsz venni pár év múlva? Akkor csakis állampapír, hogy bármikor hozzáférhető legyen.

Van lakásod és hosszútávú befektetést keresel? Részvényben gondolkodnék.

Eleged van a munkádból? Kis tőkebefektetésű vállalkozási ötleteket keresnék, max 1-2 milliót raknék bele egyelőre.

2020. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm a részletes választ.

Igen az "eleged van a munkádból" lenne a kitűzött cél.

2020. júl. 13. 11:13
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Pedig azért nem lenne mindegy, hogy miben lenne érdemes gondolkozni.

Építőipari vállalkozást simán lehetne indítani ennyiből (festő, víz,gáz,fűtészerelő, gipszkartonos, villanyszerelő stb) feltéve persze, hogy tudsz és akarsz is dolgozni ilyen területen legalább részben.

Én személy szerint hozzáraknám a többihez és kezdenék építkezni. Ennyi plusszal már talán kijönne a matek. szóval saját ingatlanba fektetném igazából

2020. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk van 6 milliónk. Mi semmibe nem fektettük, mert dolgozunk a lakás önerőn. Ha meg lesz még 2-3 millió, akkor lakásba megy majd.

Ha már lenne lakásunk, de kapnánk felesleges 6 milliót, akkor állampapírba raknám, amíg nincs rá szükségünk (pl.: lakásfelújítás vagy gyerekvállalás miatt)

2020. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

"Igen az "eleged van a munkádból" lenne a kitűzött cél."


Na ez a legnehezebb kategória. El kell kezdeni keresni, hogy mi az, amihez értesz és van rá kereslet, vagy mi az, amivel szívesen foglalkoznál. Ezekkel lehet pénzt keresni. Első körben én biztos valami könyvet vennék a témáról. Ha nem jön be, akkor buktál 5000Ft-ot és továbblépsz. Szerintem a könyv a legjobb az ismerkedésre bármilyen területről is legyen szó.


Második kör lehet valami netes tanfolyam, ezek már húzósabbak 30-50-100ezer forintosak. Mondjuk én 30-50-nél többet első körben nem fizetek egy vadidegennek a hülyeségeiért.

Aztán el kell kezdeni csinálni, az is pénzzel jár. Max 100-200ezret raknékbe első körben. Aztán meglátod, hogy működik-e a dolog vagy hagyni kell és bukott a pénz. Én így haladnék lépcsőzetesen, sajnos a lassú haladással együtt jár lassú eredmény is, de az én kockázatkerülő hajlamommal ezt az utat követném.

2020. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as. Egyetértek veled én is óvatosabb megoldásoknak vagyok a híve.

Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 13. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Tőzsdéznék vele. De már 30 éve azt csinálom.

Persze kezdetben diverzifikáltam...

2020. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!