Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudom felkutatni a...

Hogyan tudom felkutatni a legegyszerűbben a cégem tartozásait?

Figyelt kérdés

Az a rendkívül speciális helyzet merült fel, hogy amíg egy szakmai vezető irányítása alatt volt a cég, addig sajnos nem megfelelően volt ellátva a cégvezetés.

A kolléga eltávolításra került, már meg is találtuk a helyére az embert, aki kezd mindent rendbe tenni, viszont felmerült egy kellemetlen probléma.

A korábbi vezető irányítása alatt felhamozódtak büntetésekből eredő tartozások.

Van 11 gépjárművünk, személyautók és teherautók, és sajnos ezekre kaptunk az elmúlt években büntetéseket: gyorshajtás, parkolási bírságok, jogosulatlan úthasználat stn.

Ezeket értelemszerűen szeretnénk rendezni, viszont jelenleg nem jövök rá, hogy hogyan tudom összeszedni azt, hogy kinek tartozunk, jelenleg csak úgy tudjuk rendezni a tartozás egy részét, hogy várjuk, hogy egy-egy végrehajtó felkeres. Eddig rendőrség felől, illetve önkormányzat felől jött megkeresés végrehajtón keresztül, de történt autó forgalomból kivonása is.

Az volna a kérdésem, hogy vajon van-e mód arra, hogy egyszerűen összeszedjem a tartozásainkat, hogy azokat normálisan ki tudjuk fizetni, vagy csak az az egy mód van rá, hogy megvárjuk amíg az önkormányzatok, parkolócégek, kapitányságok megkeresnek minket, persze rengeteg egyéb költséggel a büntin felül?



2020. júl. 24. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szvsz keresd fel a főbb hatóságokat ahonnan számítasz büntetésre (közútkezelő, rendőrség, stb...) egy rövid levélben elmagyarázva a szituációt. Biztos vagyok benne, hogy minden hatóság tájékoztatni fog.

Ami már átkerült követelés kezelőhöz az már nehezebb tészta, ott már szvsz csak az lesz, hogy várjátok a levelet.

2020. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!