Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legegyszerűbben vállalkozás...

Hellobello23 kérdése:

Legegyszerűbben vállalkozás alapítása?

Figyelt kérdés

Hogy tudok a legegyszerűbben oyan webshopot alapítani, ahol a saját általam készített tárgyakat árusítom? Csak egy honlap lenne aztán a rendelésre küldöm a csomagot. Meglehet ezt csinálni bármi féle cég alapítás nélkül? Szerintetek hogy lenne a legegyszerűbb?

Előre köszi a válaszokat:)



2019. ápr. 15. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor webshop vagy honlap? Mert a kettő nem ugyanaz.


Nézz utána a dolgoknak a google segítségével.

kezdetnek beírtam Neked a webáruház indításának feltételei:

[link]


[link]

2019. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem lehet megcsinálni cégalapítás nélkül!
2019. ápr. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pláne, hogy webshopban egyéni vállalkozóként is értékesíthet, honlapon meg hirdetheti magát és a terméket, adószámos magánszemélyként is..
2019. ápr. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Norbi, annyira nyomod ezt az adószámos magánszemélyt, DE!

-azt ugyan nem tudom, hogy ha valakinek nincs főállása, akkor egyáltalán működhet-e adószámos magánszemélyként? vagy pl. mi van a TB-jével? vagy mi van a nyugdíjával? (ha valaki tudja erre a választ, akkor szívesen veszem, hiszen a kérdező kérdéséhez tartozik) - azt viszont tudom, hogy az adószámos magánszemély alkalomszerű eladásra van kitalálva, de ha adószámos magánszemélyként hirdetsz a neten, akkor a NAV UTÓLAG is vélelmezheti az üzletszerű kereskedelmet, főleg netes eladásoknál, és UTÓLAG is rádhúzhatja, hogy vállalkozói kellett volna hozzá, s egy rakás adót meg büntit kiszabhat rá.

Netes eladásoknál, ha valakinek NINCS FŐÁLLÁSA vagy más főállást keletkeztető jogviszonya (pl. egyetemi hallgató) - akkor nem nyerő az adószámos magánszemély.

2019. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Nem kereskedelem, mivel saját maga által készített terméket ad el. Emiatt különbözik az ev-től.


Adószámot válthat ki főállástól biztosítotti jogviszonytól függetlenül, nincs kötelező járulék fizetési kötelezettséget, mint egy ev.-nek.

Én munkanélküliként váltottam ki anno, többek között helyi termék fejlesztésre, eladásra. Még az álláskereséséi járadékot sem befolyásolja, éves 600.000 Ft-ig.


Azért is "hajtom", mert így célszerű ezzel elindulni, nem egyből ev.-ként.

2019. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!