Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a legolcsóbb legegyszer...

Lajtai László kérdése:

Melyik a legolcsóbb legegyszerűbb cég, vagy vállalkozás fajta szolgáltatáshoz?

Figyelt kérdés

Abban kérnék segítséget hogy melyik a legolcsóbb, legegyszerűbben elindítható vállalkozásfajta. Aminek a havi költsége is a leg minimálisabb.

A tevékenység szolgáltatás lenne. Szervizelés és némi kereskedelem. A hibás alkatrészek cseréje és az új értékesítése. Illetve használt gépek beszerzés értékesítése. Nem nagy menyiségben.


Előre is köszönöm a segítséget.



#vállalkozás #indítása.
2015. febr. 9. 10:54
 1/5 anonim válasza:

Például a vállalkozói igazolvány kiváltása mellékállásban.

Havi 25000 forintot mindig kell fizetni, ha van bevétel-ha nincs. Kell egy könyvelő hozzá, aki hivatalosan intézi a számlákat.

Ehhez kell végzettség is, hogy kiválthasd. Legalábbis a legtöbb foglalkozáshoz.

Ha beindul az üzlet, akkor válthatsz teljes állású vállalkozóit. Ez havi 50 000 fix.

Nagyon meg kell gondolni, hogy megéri-e belekezdeni, mert az első hónapokban is fizetni kell és nem biztos, hogy egyből sok lesz a haszon.

2015. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elso, nem kell vallalkozoi igazolas, 10.000 forint, teljesen felesleges. Te a KATAs egyeni vallalkozorol beszelsz, es konyvelo sem kell hozza foltetlenul (ennek ellenere erdemes konzultalni konyvelovel is vallalkozas indiatasa elott).
2015. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A probléma hogy nincs szakirányú végzettségem. Évek óta ebben dolgozom, és nem volt rá szükségem. A cég ahol dolgoztam megszűnt. Most sajnos nincs időm évekig tanulni hogy meglegyen a papírom.
2015. febr. 9. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként viheted a szervizelést, tanácsadást alkalmi jelleggel és mérd fel a használt kereskedelmi piacodat is vele, az új értékesítést csak a végére hagyd. Ha van egy alakuló fix bevételed már, csak azután váltsd ki az egyéni vállalkozóit, de ne papír alapon és szvsz ne katába, ha van főállásod, vagy nappali tagozatos jogviszonyod mellette.
2015. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy most nincs semmilyen állásom. Az alkatrészeket csak regisztráció után tudom beszerezni. És szükségem van új alkatrészekre is. Ezért kell valami céges forma. Ahol eddig dolgoztam ott is ezt csináltam, csak az ugye megszűnt, és lenne némi munka is, de sok helyen számlát kell adnom a munka díjról is.
2015. febr. 9. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!