Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Iskola mellett(nappali) lehet...

Iskola mellett(nappali) lehet saját vállalkozásom?

Figyelt kérdés

Ugye 18nak meg kell lenni, ezt tudom, iskola mellett lehet vállalkozásom, nem kavar be?

Meg gondolom ha lesz saját vállalkozásom, amíg bevagyok jelentve oda addig nem dolgozhatok máshol



2020. júl. 29. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Lehet vállalkozásod, és ott dolgozol mellette, ahol akarsz.
2020. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Sokféle vállalkozási forma létezik és van olyan, ami nem zárja ki, hogy mellette alkalmazottként is dolgozz egy cégnél (pl. KATA-s egyéni vállalkozás). Ha a kérdést jogi szempontból érted, akkor nincs akadálya annak, hogy valaki egyszerre legyen vállalkozó, alkalmazott és nappali tagozatos diák.


Amire viszont érdemes figyelned, az a fókusz. Ott leszel sikeres, ahová a fókuszt helyezed és amibe a legtöbb energiát fekteted. Csak te tudhatod, mekkora a teljesítőképességed, de én biztosan megfontolnám, mennyire forgácsoljam szét a figyelmemet. Lehet, hogy mielőtt vállalkozóvá válsz,

érdemes elvégezned az egyetemet és munkatapasztalatot szerezned.


Egyébként milyen vállalkozásról lenne szó?

2020. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szoftverfejlesztőnek tanulok, és alkalmazásokban gondolkodtam egy barátommal, van egy pár ötletem amit még nem nagyon láttam, és szerintem lenne rá igény. És ha jól tudom akkor évi 600ezer Forint bevétel után le kell adózni. Még nem jártam annyira utána, lehet most hülyeséget írtam. És ahhoz kellene vállalkozás majd vállalkozás.
2020. júl. 29. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az évi 600ezer a saját megunt ingóság értékesítése után van.


Ha tanulsz, dolgozol és vállalkozol akkor szét fogsz esni, ne így legyen.

Előbb a tanulás, közben gyakornok lv1, és szépen a végéig haladj előre. Ha ezen felül marad felesleges energiád, akkor kezdj bele a vállalkozásba.


Az adózási része, pedig a pontos mit hogyan szeretnél után lehet pontosítani, melyik éri meg minden szempontból.

2020. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetem mellett kezdtem el csinalni,nekem bejött. Mostmár ebből elek. Hajrá! :)
2020. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!