Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kereskedelmi tevékenység...

Kereskedelmi tevékenység bejelentésének mi a menete?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozást szeretnék nyitni, addig tudom, hogy a webes ügysegéden bejelentem a vállalkozási szándékom, majd megkapom a megfelelő adatokat, amivel tovább tudok intézkedni.


Az érdekelne, hogy a kereskedelmi tevékenység bejelentése illetve az iparűzési adó alá való bejelentkezést, hogy tudom elindítani?


Ha személyesen mennék be a helyi önkormányzathoz, milyen formanyomtatványokat kéne magammal vinni, és ezeket hol tudom letölteni (próbáltam már keresni, de több félét is találtam, nem tudom melyik a megfelelő)...


Illetve ha online rendezném, akkor ezt milyen felületen tudom megtenni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 30. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
E-önkormányzat portálon megy már minden elektronikusan ügyfélkapun keresztül. Felhívod a polgármesteri hivatal kereskedelmi osztályát, hogy mit kell kitölteni, az ipa bejelentkezéshez a "bejelentkezés hipa alá" nyomtatványt keresd.
2020. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék itt a link is.

2020. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
bemész az önk-hoz és megkérdezed mik kellenek hozzá. Vagy a gyorsabb megoldás, hogy keresel egy könyvelőt és ő megmondja mit és hol tudsz elintézni. Ne azon a max 10e Ft on akarj már spórolni, mert rövid életű vállalkozó leszel.
2020. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%
Ne aggódj, amint regizel vállalkozónak, arról minden hivatal tudni fog, és mint a hiénák csapnak le rád, hogy fizess be ezt, meg azt. Iparűzési adó stb.
2020. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!