Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alibabáról hogy lehet úgy...

Alibabáról hogy lehet úgy rendelni hogy a szállítási díj nem lesz majdnem ugyan annyi mint az áru értéke?

Figyelt kérdés

Webshopot szeretnék indítani. Épp a tájékozódási szakaszban vagyok. Alibabával ismerkedem. Bármit tettem a kosárba,akárhányszáz darabbal termékenként,ha 22ezerért szerettem volna rendelni akkor 19ezer volt,ha 250ezerért akkor kb 220ezer volt a szállítási díj plusszban. Ha megtöltök egy konténert mondjuk 1,5millióért akkor 1,2millió lesz a szállítás? Teljesen mindegy hogy repülőn,hajón vagy expressz kérem,az összegek hasonlók. Súlyra is néztem a 10dkg-os csomag is ugyan olyan drága volt mint a kilós.

Hogyan éri ez meg és kinek? Nem szeretném itthon meg venni 5x-ös nagyker áron így örülnék az ázsiai importnak. Illetve EU-n belül nem tudok ilyen "nagykereskedéseket" adnátok tippeket esetleg?



2020. júl. 30. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem sok ez, nálunk is így ment. 600kg árura 350e volt maga a szállítás. Egy konténernyi árut átutaztatni a fél bolygón egyáltalán nem sok 1,2 milla.


Írni kell az eladónak és megbeszélni egy olcsóbb formát.


Annak éri meg, aki nem 10%os profittal bohóckodik. Most a Covid miatt meg alapból feltolódtak a szállítási díjak. Aliexpressnél is alig van free shipping, ill max 1-2 termék fér csak bele.


Kell keresni eu-s nagykert.

2020. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alanyi áfa mentesként kezdeném, nézegetem az EU-s nagykereket,de a közösségi adószám kb mindenhol kell már a regisztrációnál. Mondjuk a kinti áfával még oké is lenne,de ha nem engednek köz.adósz. nélkül már csak árakat meg nézni sem,akkor igen csak "leszűkül" Ázsiára az import. De a vám+száll.költs.+stb-vel is megérné? Köszönöm egyébként a gyors válaszod :)
2020. júl. 30. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Vannak magyar cégek akik kínai import ügyintézéssel foglalkoznak. Kínában is van emberük aki ismeri a helyi viszonyokat és letárgyalja a legjobb pozíciót és vámolva leteszik neked az árut. A kínai gyakran nem beszél jól angolul. Nagy a kockázat, hogy félreértesz valamit a szállítás kapcsán aztán leteszik neked az árut valahol egy kikötőben mert arról szólt a szerződés a kínai szerint.

Leress egy kínára szakosodott céget. Egy kérdést megér.

2020. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából a választ megkaptad a kérdésedre, én csak azt szeretném kérdezni: az itthoni adózással, webshop indítás feltételeivel, ÁSZF készítésével, fizetési lehetőséggel (kártyás fizetés vagy átutalás) adatvédelmi szabályokkal, elállási joggal tisztában vagy? Van olyan helyed, ahol tárolni fogod a rengeteg visszaküldött, lemondott árut?


Megmondom őszintén, nem negatív hozzáállás miatt, de én most biztosan nem kezdenék bele, egy nagy gazdasági visszaesés kellős közepén

[link]

2020. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a válaszod! :)


4-es, igen tisztában vagyok :) Azt is tudom hogy nem a legjobbkor kezdek bele, de egyelőre ha működik és csak havi pár ezer forintom lesz belőle,akkor is jó. Adtam magamnak 5 évet hogy beinduljon. Az is lehet hogy elsőre nem találom meg a megfelelő terméket,de ez benne van a pakliban sajnos. Tudom sok az át nem vett és/vagy vissza küldött csomag. Ez is benne van a pakliban. A tárolás meg van oldva. Jelenleg is vállalkozó vagyok,csak épp alvállalkozója egy cégnek. De tuti megkattannék ha nem próbálnám ki hogy megy-e. Nem vagyok milliomos, de meg akarom tudni hogy menne-e.

2020. júl. 31. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

OK.

"De tuti megkattannék ha nem próbálnám ki hogy megy-e."


Helyes. Akkor sok sikert hozzá! (nem cinikusan, hanem komolyan)

2020. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!