Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha megszüntetem a KATA-s ÁFA...

Ha megszüntetem a KATA-s ÁFA körös Bt-met, akkor utána mennyi idő után válthatok ki KATA-s ÁFA körös egyéni vállalkozóit?

Figyelt kérdés
Mivel szezonális tevékenységet űzök úgy döntöttem, hogy a jövőben egyéni vállalkozóként folytatom a, mivel jó néhány hónapnyi járulékot megspórolok ezzel. A cégemnek nincsen semmi tartozása, per sincs indítva ellene, szóval lehetne szerintem egyszerűsített eljárásban megszüntetni rövid idő alatt. Miután ez megtörténik kapok bármiféle "eltiltási időt" attól, hogy egyéni vállalkozó legyek, vagy KATA-s, vagy akár ÁFA körös ismét? Vagy már a cégem megszüntetése után 1 nappal is alapíthatom az egyéni vállalkozást?

2020. aug. 4. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a Bt kilép a kata alól, mert csak így indulhat a végelszámolás...
2020. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsített végelszámolás is eltart 1-2 hónapig ha minden rendben van akkor is. Amúgy semmi akadálya annak sem, hogy akár azonnal csinálj áfás katás evt.
2020. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!