Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek egyéni vállalkozó...

FREWW kérdése:

Lehetek egyéni vállalkozó csupán egy napig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régen egyéni vállakozásba fogtam, azonban mára abbahagytam és megszűntettem a tevékenységet (ez volt fél éve). Történt azonban, hogy egy régebbi referenciám ajánlott egy jövedelmező megbízást, azonban hogy elvállalhassam, számlaképesnek kell lennem. A munka elvégzése után azonban már nem éri meg a vállalkozás fenntartása. A kérdésem az lenne, hogy a szerződés megkötése, majd a számla átadása után megszünthető a vállalkozás (rá mondjuk 1-2 napra), avagy sem. Ha igen, milyen jogi vonzatokra kellene figyelnem?


Köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 20. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz, viszont nem biztos, hogy megéri. A tengernyi adminisztráció mellett ki kell fizetni a kamarai tagságot, iparűzési adót, valamint nagyon könnyen áfacsapdába is kerülhetsz.
2019. dec. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen megszüntetted vagy csak szünetelteted?

Ha megszüntetted, akkor bizony rengeteg papírmunka van vele és ismételt kamarai regisztráció, iparűzési adó, önkormányzat felé lejelentés, stb.

2019. dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
100%
ha így alkalomadtán akad valami maszek munka, akkor érdemesebb csak szüneteltetni. Úgyhogy ha fél éve teljesen megszüntetted, akkor én kiváltanám, de utána csak szüneteltetném.
2019. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tiltja semmi, jogi szankciója sincs. Azokat az adminisztrációkat, amik a vállalkozói léttel járnak, ez esetben is el kell végezni. Bejelentkezés, kijelentkezés okmányirodában, éves adóbevallásban feltüntetni, ennek elmulasztása esetén a szankciókat , plusz utánajárást elviselni,.....


Többe kerül a leves, mint a hús.

2019. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Adószámos magánszemélyként nem megy?
2019. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös jót mondott: lehet, hogy erre az egy esetre inkább az adószámos magánszemély lenne a megfelelő megoldás, hiszen annak épp az a lényege, hogy nem rendszeres bevételed van.
2019. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz! :)

3-4 havonta lenne egy megközelíthetőleg 200ezres kis jövedelemkiegészítésem belőle. Rákérdezek kormányablaknál mennyire oldható meg az adószámos magánszemély forma, de ha csak az egyéni vállalkozósdi van opcióként, akkor inkább kihagyom.

Köszi mindenkinek!

2019. dec. 22. 05:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!