Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Titeket hogyan érint, hogy a...

Titeket hogyan érint, hogy a NAV júli 1-től minden számlát látni akar?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most még csak az adóalanyokét kell jelenteni, de 2021.01-01-től már a magánszemélynek kiállított számlákat is látni akarja.

Van egy boltos ismerősöm, nála szoktak hébe-hóba számlát kérni, de eddig mindig úgy oldotta meg, hogy beütötte a péntárgépbe és a nyugtát egy kézzel kitöltött számlához tűzte. Na most júliústól vagy a gépbe üti vagy számlát állít ki. Beszélgettünk róla, hogy át kéne állni a gép számlára, mert az egyből küldi az adatokat a NAV-felé, de ehhez neki számítógépet és nyomtatót is kell vennie. Ez már plusz kiadás neki, illetve ezen eszközök rendben tartása, szervizelése is plusz költség. A könyvelője is bejelentette, hogy a legtöbb ügyfele a többlet munka miatt komolyabb áremelésre számíthat.

Persze megvan a kézi adatfeltöltés lehetősége is, de nagyobba rizikó, hogy kimarad bizonylat.


Én arra vagyok kíváncsi, hogy aki kijárós munkákat csinál, mosógép-klíma.. stb szerelő, ablakos stb munkákat csinál és kp-s számlát kérnek tőle az hogy oldja meg? Hazaér az lesz az első, hogy feltöltögeti a számláit?



2020. febr. 5. 09:51
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Persze megvan a kézi adatfeltöltés lehetősége is, de nagyobba rizikó, hogy kimarad bizonylat."

"Hazaér az lesz az első, hogy feltöltögeti a számláit?"


Hát egy felelős vállalkozónál NE maradjon ki bizonylat. Plusz ha mindet fel kell tölteni utólag, akkor mégkönnyebb dolga van, még válogatni sem kell, csak nap végén végigmegy a számlatömbön és kész. Persze több idő lesz, ez igaz. Nyilván a vállalkozónak át kell gondolnia, hogy ez így még mindig megéri neki, vagy inkább elmegy gürcölni.

2020. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az idősebb szakikat érinti ez rosszabul. A családban van egy, a szakmájában kiváló, de a számítógéphez tök hülye, még egy e-mail megírása, esetleg csatolmány küldése is hatalmas kihívást jelent neki. Igyekszünk neki segíteni, de távolabb lakunk, nem tudunk mindig a rendelkezésére állni. Meg elég szétszórt szóval elég nagy rizikó az öregnél, hogy megbüntetik, bár az első 200 ezres bírság után tuti nem felejti el feltölteni.
2020. febr. 5. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Én eddig is online számláztam, szóval nem igazán érint. Befogadói oldalról viszont örülök neki, mert nagyon sok esetben a kézzel írt számlák olvashatatlanok voltak, megrongálódtak, stb. Plusz egyszerűbb e-mailben küldözgetni a számlákat nekem, mint papírral szórakozni. Könyvelés felé is egyszerűbb, lehet importálni az adatokat, nem kell annyit rögzíteni kézzel.

Ismétlem, ez a saját álláspontom, elhiszem, hogy van akinek ez kényelmetlen.


Viszont anno régen, talán 2006 környékén (de nem vagyok biztos a konkrét dátumokban), akkor vezették be, hogy a könyvelőknek kötelező elektronikusan adni a bevallásokat. Előtte papír alapon ment minden. Utána viszont kötelezték, hogy elektronikusan. Nagyon sok embernek akkor még nem volt otthon internet, stb. Csak emiatt kellett beköttetni. Ez hasonló helyzet. Jó dolog a modernizáció, meg kell tanulni együtt élni vele, ennyi. Legalábbis szerintem :)

2020. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szerintem inkább az idősebb szakikat érinti ez rosszabul. A családban van egy, a szakmájában kiváló, de a számítógéphez tök hülye, még egy e-mail megírása, esetleg csatolmány küldése is hatalmas kihívást jelent neki. "


Ad a szomszéd srácnak hetente 2x egy ötöst, és az megcsinálja neki szerintem simán. Annyit csak kitermel (ha nem, akkor eleve van probléma). Ha jól tudom nem kell azonnal, hanem pár nap türelmi idő van és az marad is.


"A könyvelője is bejelentette, hogy a legtöbb ügyfele a többlet munka miatt komolyabb áremelésre számíthat."


Ja. Pár év múlva meg nem kell már könyvelő, mert a NAV-hoz úgyis befut minden adat, nem kell velük trükközgetni :) Addig persze ki kell húzni a maxot.

Amúgy ha nincs jobb ötlet, akkor nyilván a szaki is árat fog emelni, ha neki is drágul minden. Szóval bármi is van, végső soron a fogyasztó fizet. Aki meg - elvileg - fizetésemelést kap. Ilyen az élet a modern világban.

2020. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig jót mosolygok, amikor jönnek a pár év múlva nem kell majd könyvelő kommentek :)
2020. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!