Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell saját vállalkozást...

Hogyan kell saját vállalkozást csinálni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, elektronikai eszközöket szeretnék bérbe adni. Hogyan láthatnék hozzá? Hol tudok ilyen dolgoknak utána nézni?
2020. szept. 19. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha "nulláról" kezded, érdemes néhány évig dolgoznod hasonló cégnél (vagy találni egy megbízható társat magad mellé, aki dolgozott már hasonló területen). Ennek az az egyszerű oka, hogy sokkal jobban át fogod látni az iparágad buktatóit és a vállalkozásodnak több esélye lesz megélni a mágikus 5 éves kort.


Ha ez megvan, keress egy jó ügyvédet és könyvelőt! Előzetesen érdemes telefonon megszűrni a szakembereket. Én az első vállalkozásom beindítása előtt felhívtam 20-30 könyvelőt és ügyvédet és feltettem nekik pár kérdést. Nem feltétlenül a szaktudásukra voltam kíváncsi, hanem arra, hogy miként bánnak egy ügyféllel. Javaslom, mert nagyon tanulságos! Volt olyan könyvelő, aki azt mondta, az én területemen esélyem sincs semmiféle adójóváírásra - ugyanezen kérdéssel kapcsolatban egy másik könyvelővel 45 percen át beszéltünk a lehetőségekről! De a legfurcsább sztori az ügyvédeknél zajlott le: volt, aki az első kérdésemnél leordította a fejemet és rám csapta a kagylót.


Ha pedig ezen túl vagy, akkor ne halogasd, vágj bele! A legtöbb dologra úgyis menet közben fogsz rájönni.

2020. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%

Erre legalább 3 különböző válasz létezik:

A jogász válasza, hogy el kell menni az ügyvédi irodába, bejegyeztetni a céget / egyéni vállalkozást, majd csinálni.

A közgazdászé, hogy meg kell nézni egy kimutatásban, vajon mennyire fenntartható az üzleti terv és amíg rentábilis (a bevételek meghaladják a szektorális jövedelmezőséget) addig vállalkozni rá.

A menedzseré pedig az, hogy amennyiben kellően innovatív szemléletű az ötlet és adottak a kiaknázatlan piaci rések addig be kell lépni és minél nagyobb szeletet kihasítani.

2020. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2020. szept. 19. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj, hogy a bérbeadás valszeg pénztárgépköteles tevékenység. Ha nem akarsz péztárgépet, szívesen elmondom mit tudsz tenni.
2020. szept. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Meghallgatom szívesen
2020. szept. 21. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!