Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha saját vállalkozást csinálok...

Szabó Patrik Károly kérdése:

Ha saját vállalkozást csinálok hitel segítségével de csődbe megy, mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, válalkozást szeretnék indítani, ha hitelt veszek fel és csődbe megy mi a teendő? Válaszotokat előre is köszönöm.

2018. márc. 21. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Kezdő vállalkozóként em fogsz kapni hitelt, legfeljebb jelzálogra, ha tudsz fedezetként felajánlani egy lakást/házat.

Pályázatot is csak akkor nyerhetsz - általában - ha van mellé önerőd.

2018. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Gondolod, hogy fedezet nélkül bármelyik bank ad neked hitelt?
2018. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy meg ha KFT akkor korlátolt lesz a felelősség és csak a jegyzett tőkédet bukod max. (Persze ha trükközöl és rájönnek, akkor ugyanúgy teljes vagyonnal felelsz.

Ha egyéni leszel, akkor meg a saját vagyonoddal felelsz alapból.

2018. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor vállalkozást csak úgy birok indítani ha vagy van házam vagy pedig pályázatal 10% esélyel? Vagy gondolom saját zsebből ami nagxon nehéz :/
2018. márc. 21. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem, vállalkozást megközelítőleg 5-10 ezer ft-ból is lehet indítani, aztán határ a csillagos ég: a vállalkozói kiváltása ingyenes, a kiváltás után regisztrálni kell a kamarába - na ez 10 ezer ft és pl. ha egyéni vállalkozóként takarítást vállalsz, akkor veszel 5-10 ezerért takarítószert és máris elvállalhatod a munkát. A dolog nem itt szokott megbukni, hanem ott, hogy ha főállású vállalkozó vagy, akkor már az első hónapban is min. 50 ezer ft adót kell fizetni - ha van bevételed, ha nincs. Na ez a kemény.


Természetesen ha másfajta vállalkozást akarsz indítani, akkor nem árt, ha van hozzá tőke, felszerelés (pl egy villanyszerelőnek), stb.


Ha valami nagyon-nagyon tuti ötleted van és van hozzá egy üzleti terved és szakképzett, tőkeerős emberek látnak benne fantáziát, akkor esetleg találhatsz start up vállalkozásként tőkeerős partnereket.

2018. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy induláshoz természetes személyként is felvehetsz hitelt (személyi kölcsön, folyószámla hitel, hitelkártya, stb. formájában ).


2.Vagy ingatlan fedezettel új tervezés alatt álló üzleti tervre is kaphatsz, esetleg üzleti terv nélkül is, tiszta ingatlan fedezettel is. De kell hozzá kézfizető kezes, ami kft esetén Te meg még valaki aki pl. tag lehet aki kezeskedik a kft-ért korlátlan felelősséggel. Szóval, hülyeség a korlátolt felelősség...


3. összegyűjtesz 4-500.000-et önerőnek

Pályázat jellemzően utófinanszírozott, 20-30% önerő legalább kell, hogy rentábilis legyen a kifizetési kérelem, de van lehetőség támogatási előleget is igényelni.


Meg létezik ennek a kettőnek a kombinációja is, amikor pályázatból indulsz el és azzal húzod ki az első évet, és pl a K&H-nál nem kell ingatlan fedezet, csak 1 lezárt üzleti év, hogy üzlettámogató hitelt kapjál.


Minden csak megfelelő kompetenciájú üzleti tervezés és forrástervezés kérdése, és lehetőleg ne kataba gondolkodj, - a sok ez irányú tanács ellenére - ha hitel felvétele (is) a cél, vagy nincs elég önerőd, mert le fogsz fulladni és nem tudsz felvenni normálisan hitelt rá, amiből fejlődhetne a vállalkozásod.



A hitelért így is úgyis teljes vagyonnal felelsz csőd esetén is.

2018. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!