Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék a jövőben saját...

Szeretnék a jövőben saját vállalkozást csinálni de nem merek?

Figyelt kérdés

Félek hogy becsődölne mert mindenki azt mondja hogy csak akkor kezd el ha nagyon ügyes vagy mert amúgy 100% csőd.

Meg hogy szeretnék nagyon jót csinálni de senki se vesz komolyan mit tehetnék?



2017. nov. 5. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Valami komolyan vehető elképzelésed hogy milyen vállalkozást akarsz, azért van ugye?
2017. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ötletem van csak azt nem tudom hogy mit kell csinálni egy vállalkozásba utána néztem sok érdekes dolgot találtam de azt hogy mit kell csinálni egyáltalán nem volt leírva sehova.
2017. nov. 5. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
wtf? Mi az hogy mit kell csinálni egy vállalkozásba? Hát azt a tevékenységet ami termeli a pénzt...
2017. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez ilyen titok amire magamnak kell rájönni?
2017. nov. 5. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
El kell döntened hogy egyéni vállalkozást / céget, vagy társas vállalkozást csinálsz, a tevékenységed végzéséhez milyen követelményeknek kell megfelelni, milyen felelősséggel akarsz tartozni a céged felé (kft vagy bt, esetleg ha pénzes vagy, rt), hol szeretnél adózni utána, ha éppen olyan tevékenység. Ha társas vállalkozás, akkor kell egy könyvelő, rt esetén könyvvizsgálattal is kell számolnod, illetve társasági szerződés (mondjuk 200 volt az ügyvédi díj 10 éve), lesz-e alkalmazottad, stb.
2017. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Kaptál volna egy zöldet ha nem kattintok mellé.

2017. nov. 5. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Ne sértődj meg, de ezek után nem is csodálkozom hogy senki nem vesz komolyan...


Igen, neked kell rájönnöd.

2017. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sandol ***** válasza:
77%

Szia!


Szerintem a kérdező nem magát a tevékenység végzését kérdezi tőlünk, hanem hogy mi jár egy vállalkozással.

Nos a válasz:nagyon sok mindentől függ. Előttem jól leírták, hogy milyen vállalkozási módok vannak. Adózásiból is sokmindent lehet választani. Sajnos ezt elég nehéz leírni, mert eléggé komplex a dolog. De ha van egy jó ötleted, ami számításaid szerint elég bevételet termelne, akkor érdemes megvalósítani. Kezdő KATA-s egyéni vállalkozóként például a havi 50.000et kell kitermelned, amit adóként meg kell fizetni, plusz évi 50.000 az iparűzési, plusz 5.000 ft kamarai tagdíj. Ez csak egy példa volt, tehát ha ennyit nem termel ki, akkor nem érdemes neki fogni.


Én azt ajánlom, hogy keress fel egy adótanácsadót, aki el tudja magyarázni, mi merre hány méter. Ez kb. egy 10.000 ft+áfás tétel, ami szerintem nem sok azért, hogy megtudd, egyáltalán érdemes-e belevágni.

2017. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha elkezded, X % csőd.

Ha nem kezded el, 100% csőd :)


Először is gondold ki, mit szeretnél csinálni. Ha ez meg-

van, keress fel egy könyvelőt, aki -természetesen pénzért-

elmondja, hogy milyen lehetőségeid vannak, milyen költsé-

gekkel jár, milyen buktatói vannak stb. Egy könyvelőnek

több tíz, száz, de akár ezer feletti ügyfele is lehet,

akikből biztos lesz olyan, akinek a profilja a tiedhez

hasonló, tehát már tapasztalata is van a témában, nem

csak a levegőbe beszél :)

2017. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 wytonkelly válasza:
A vállalkozás egy nagyon komplex dolog. A 0. lépés a hit és az elhivatottság. Az 1. a kitartás és az állhatatosság. A 2. a célok megfogalmazása. MInden más ezután következik. Ha ezek megvannak akkor tudományosan kell elindulni a tervezésben. KÉrdezd meg magadtól hogy kinek, mit és hogyan akarsz eladni. MÉrd fel a potenciális piacodat, nézd meg a verseny mértékét az ott alkalmazott stratégiákat. Alakíts ki egy olyan tervet stratégiát amelynek nagy a bekövetkezési valószínúsége és csak a precíz terv és célkitűzés után indulj neki.Valószínűleg sikertelen leszel sokáig, de ha folyamatosan tanulsz (nem "szakmai" tanulás hanem marketing, pénzügy, stratégia, logisztika, stb.. amire szükség van) akkor meghozza az eredményt. A legsikeresebb vállalkozók között egy dolog közös. Elhivatottak és kitartóak voltak. Sajnos a kommented alapján te ez egyáltalán nem vagy jelenleg. ELŐSZÖR EZEN VÁLTOZTASS!!!!!!!!!
2017. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!