Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adószámos maganszemély Etsyn?

L-chan kérdése:

Adószámos maganszemély Etsyn?

Figyelt kérdés

Pár hónapja gondolkodok egy Etsy bolt nyitásán. A termékötletem megvan, van rá kereslet ezzel nincs probléma.


1.Vállalkozást egyelőre tanulóként nem csinálnék. Adószámos magánszemélyként folytathatok ilyen tevékenységet? Ez a legnagyobb főbb kérdésem.


2.Kisebb termékekről van szó, van egy pár nagyobb tálam. Szállítással kapcsolatban kik a legmegbízhatóbbak és árban barátiak?


Továbbá minden hasznos tanácsot szívesen fogadok.



2020. okt. 6. 21:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de a linkeket nem én írtam. Én a hármas választ írtam egyedül, amiben leírtam, hogy lehetséges adószámos magánszemélyként kézműves termékeket forgalmazni. Csak annyit tettem hozzá, hogy nem biztos, hogy az a legolcsóbb neki. De erre igazából a részletek ismerete nélkül nem fogunk tudni válaszolni. A többi választ nem én írtam.
2020. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
adószámos magánszemélyként hogyan tud költségeket elszámolni?
2020. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
10%-os költséghányaddal vagy tételes költségelszámolással.
2020. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#3 vallalsz meg ugyfelet? Adoszamos maganszemelykent arulok etsyn, de eddig nem talaltam konyvelot, aki vallalt volna, es igy hasrautesre csinalom a dolgokat.
2020. okt. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem csodálom. Ahogy én sem, úgy a kollégák sem szeretnek foglalkozni ezzel. Sok melóval jár, amiért nem lehet normális díjat kérni. Pláne a külföldi mivolta miatt is. Plusz ide nem ügyfelet vadászni járok, úgyhogy ne haragudj, de nemet kell mondjak.
2020. okt. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14-es leteznek konyvelo programok amiket utana pl ha megis atvaltanal ev-re ugyanugy tudsz hasznalni konyvelo nelkul is. Eves szinten 10.000 Ft a termèktamogatàs rà, az alap program maga meg 30-40.000Ft. Vagyis havi 1-3.000 Ftbol megvan a könyvelèsed bevallàsokkal mindennel.
2020. okt. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A program nem pótolja a törvények, jogszabályok és egyebek ismeretét. Pláne egy etsys dolognál, ahol a külföldi dolgok is közrejátszhatnak.
2020. okt. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Csak èpp azoknak felel meg , azèrt is fizeted a termèktàmogatàst es a havi program fissiteseket amik a valtozasokat kovetik. Pl. Import exporta is ugyanugy tudsz rogziteni, ertekcsokkenès elszamolas targyi eszkozokre leiro kulcsokkal stb. Ràadàsul a bevallàsokat is feladja automatikusan Ànykba.Nem is jön vissza hibas bevallàs.


Túl dimenzionàljàtok ezt nagyon.Szamlazo program eseteben sem kotelezo tisztaban lenned a torvenyi feltetelekkel ahhoz hogy ki tudj allitani egy szamlat. Nem egy agysebèszet,inkabb csak adatrogztes az egesz. Külföldit en kettős adóztatàs elkerulovel adozom eleve, ahhoz meg az itthoni jogszabalynak nincs sok köze, mègsem okoz gondot a könyvelèse. Itthon max import beszerzesem van az sem egy nagy mutatvàny beìrni, ugyanigy az export ertekesites is konyvelheto vele.Màs kèrdès, higy van aki be se vàllalja mert vittem màr U1es nyomtatvànyt konyvelohoz aki kerre firditsam le es mondjam meg melyik az szja rajta 😂.


Ugyanezèrt, ugyanezzel a programmal havi 30.000et fizettem a konyvelomnek koràbban ès mindig nyaggatni kellett mindenèrt amire 1 masfel honapra kaptam valaszt csak. Most az 1/10èt fizetem, hogy magamnak csinàlom es napra keszen par kattintasbol ott az analitika ami felàras szolgaltatàs lenne a könyvelőknèl.


Berugyintezoit meg most fizettem ki okj-ra 79.000 Ft-ot. De nyilvàn az màr nem az adoszamos kategoriànak a szintje jellemzően. Mègsem èri el az 1 èves kiadàs szintje , az egy èves könyvelèsi ktg. szintet.

2020. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Csak azt felejted el, hogy nem mindenki tudja/akarja annyira beleásni magát mint te. Sok ember a sima szövegértelmezéssel is bajban van, nemhogy jogszabályi vagy szakszöveggel. Kényelmesebb és egyszerűbb havi párezerért megcsináltatni valakivel. Tudom, hogy rossz tapasztalataid vannak könyvelőkkel, de vannak jók és normálisak is, nemcsak kóklerek.

A jogszabályi ismereteket akkor sem tudja pótolni semmilyen program. Nem egy fórumon mennek a topicok, mert magától nem tudja az adózó, hogy kell-e, és ha igen akkor mikor és mennyi szochót fizetni negyedévente és azt milyen bevalláson kell bevallani (haha). Nekem is van photoshop a gépemen, mégsem tudnék vele címlapképet csinálni, pedig a program tudná. Sőt, notepad is van a gépemen, mégsem tudnék semmilyen programot leprogramozni vele, pedig lehetne. Csak hiányzik a szaktudásom.

Otthon ki tudnám cserélni én is a csapot, de inkább hívtam egy vizest, mert gyorsabban, szebben és jobban megcsinálta, ráadásul még garanciát is vállal rá.

2020. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ez mind szèp ès jó, csak a jogszabàlyi feltételeket ugyanaz a konyvelő program lekoveti amit Te vagy lehet az x.-ik konyvelo is hasznàl.Tovabbra sem èrtem mi ertelme ennek a kifogàskezelèsnek. Egy alternativat mondtam az èrdeklődőnek a problèmàjàra, amire konyvelo nem akar/tud megoldàst adni.


A kettős konyvitel az màs. De az meg sem ev sem am kategória,igy nincs is èrtelme azèrt a tudásèrt fizetni, amihez valóban kellhet a mèrlegkèpes könyvelő.

2020. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!