Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy bírjam ki a munkahelyen...

Hogy bírjam ki a munkahelyen a saját vállalkozás elindulásáig?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem lesz vki, aki hasonló cipőben volt már, mint én, köszi, hogy elolvassa.

Jelenleg gazdasági területen dolgozok egy multinál vezető beosztásban, nagyon gyorsan lépdeltem a karrierlépcsőkön. Ennek eredményeként kb 1-2 éve teljesen kiégtem, munkahelyet váltottam, de rá kellett jönnöm, hogy belőlem indul ki a dolog, nem megy nekem, utálom csinálni és a közeget se bírom. Felismertem, hogy valószínűleg motiváltabb lennék akkor, ha a saját szekeremet tolnám, így folyamatosan gondolkodtam, mi legyen. Most van egy ötletem, tudom is milyen irányba kell elindulnom, viszont teljesen felrúgni a jelenlegi helyzetben nem akarom a munkahelyemet. Ugyanakkor napról napra azt érzem, hogy a maradék motivációm is eltűnt és szó szerint kínszenvedés az egész. A kérdés tehát az lenne, hogy erre az átmeneti időszakra, míg csinálnám mindkettőt, hogyan bírjam ki a jelenlegi munkahelyemen, tudnátok-e tanácsolni vmit? Mikor van az a pont, amikor már biztonsággal le lehet válni a munkaviszonyról (nyilván a pénz mellett)? Köszi.


2020. okt. 19. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Amikor már stabilan fedezi a vállalkozásod a megnövekedett költségeket is egy ideje ( tehát nem az első 3 hónapban, akkor sem ).

Ez jelen helyzetben, pl tevékenységi körtől is függ, hiába biztatóak a kilátások, ha pl rendeleti kormányzással ellehetetlenül a működésed. Lásd pl tavasszal vendéglátósok esete.


Annak idején én a munkahelyen is a webáruházam rendeléseit intéztem munkaidőben , majd felmondtam és főállásban folytattam tovább, de akorra már volt akkora forgalom, hogy elég volt egyik szobából a másikba átcsoszogni reggel ugyanazért a fizetésért.


Ugyankkor ebbe is ugyanúgy ki lehet égni mivel állandó változó környezetben nincs alattad védőháló, mint egy munkahely esetében,ahol a külső környezeti változások csak közvetve érnek el.

2020. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2020. okt. 23. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a téma szakértője, viszont mindenképpen keresd fel Bán András, ő kifejezetten a multis kiégésre specializálódott! Nekem is volt már vele online sessionöm. Biztosan tud segíteni! [link]
2020. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!