Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én itthon a 3D nyomtatómmal...

Ha én itthon a 3D nyomtatómmal készített alkatrészeket nagy számban eladhatom?

Figyelt kérdés

Van itthon egy elég komoly 3D nyomtatóm. Ha gyártok pl 200db akkumulátor átalakítót, hogy AAA elemmel is menjen az AA-s készülék akkor azokat eladhatom? Vagy legyen bármi más. GoPro kamera tartó.


Vagy kell hozzá valamilyen cég, vagy adózni utána.....


2020. okt. 23. 14:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ember. Ki mondta, hogy ezeket mind most csináltam? Ki mondta neked, hogy az elmúlt pár órában kerültek felszerelésre a napelemek?

Csupán megosztottam pár infót.


Biztos, hogy gazdasági tevékenység? Mert ha én eladom a 40 db lábosomat az nem az. Ez miért az?

2020. okt. 23. 21:56
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mert ha én eladom a 40 db lábosomat az nem az. "


Ki mondta, hogy nem? Amúgy miért ne lenne a gyártás az?


Akkor szerinted micsoda? Tényleg azt hiszed, hogy legyárthatsz és értékesíthetsz valamit bármilyen adóvonzat nélkül?

2020. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gondolom a szabadalmakkal a formatervre rendelkezel, és nem gond versenyezni az ázsiaiakkal akik kartonszámra postáznak ilyeneket az aliexpressről három dollárért.
2020. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyébként alapovető külömbség van a használtcikk és az újan gyártott eladása között.


Utóbbi orgazdaság/hamisítás/ iparjogvédelem megsértése..

(-> NAV Merkúr bevetési csoport rádborítja a házat is...)


Az elsőt meg magánszemélyként évente 800.000 forintig csinálhatod adómentesen, de van amihez minden esetben adásvételi kötelező pl mobiltelefon, vagy autó.

2020. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tényleg gyártás. Akik ezzel foglalkoznak, azok többnyire a nyomtatás tevékenységet szokták felvenni rá. Ez nem megfelelő, mert a nyomtatás tevékenyégi körök alatt hagyományos nyomtatást értenek (szöveg papírra nyomtatása), ezért gond lehet ha az adóhatóság utánanéz, hogy valójában milyen tevékenység történik.

Amíg be nem vezetik a 3D nyomtatás tevékenységi kört, addig ez műanyag termék gyártás.

A gyártáshoz kérnek megfelelő, kapcsolódó közép, vagy felsőfokú végzettséget és bejelentésköteles.

Azt is figyelembe kell venni, hogy a gyártott termék gyártása engedélyezett-e, vagyis nem valaki más által tervezett, vagy gyártott termék másolata, van-e licenc a gyártáshoz. Máskülönben hamis termékként kezeli az adó és vámhatóság.

Ha bizonyíthatóan saját tervezésű, egyedi termék, akkor nem kell licenc, vagy engedély.

2020. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!