Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet nulla forint...

Hogyan lehet nulla forint kezdőtőkével vállalkozni?

Figyelt kérdés
van részletes üzleti tervem meg kb. minden csak tőkém és így nagyon nehéz elindulni. Honnan lehet szerezni ha valaki nem örökölt milliókat vállalkozásra minimum 5 millió forintot? Se munkával nem tudom megkeresni ennyi pénzt alkalmazotti munkára gondolok azért akarok vállalkozni és menne mert kiprobáltam de legálisan hogy hosszabb táváon megérje ahhoz tőke kell meg másik vállalkozási forma de az már egy másik téma. Tehát honnan lehet tőkét szerezni egy ötlethez? Vagy azok akik nem tudnak milliókat összegyűjteni azok egész életükben kevés fizetésért alkalmazotti munkára vannak ítélve?
2020. dec. 5. 19:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Hitel.
2020. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hitelekbe én nem bízok. Bármilyen kedvező vagy kedvezőtlen is egy vállalkozási ötlet akkor lehet 100%-osan sikeres tehát ha csak 1% is de mindig van kockázat hogy mi van hogy mégse fog mükődni hosszabb távon? De a hitelt akkor is fizetni kell ha esetleg nem sikerül tehát ezt is be kell kalkulálni azért nem veszek fel hitelt.
2020. dec. 5. 19:34
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a vállalkozás az egy ilyen bicikli.

De legalább kiderült hogy akkor még sem annyira tuti ötlet amit kitaláltál.

2020. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

#3 hát legalább nem mondja azt, hogy az ő ötlete megváltja a világot, és jövőre már az Adrián borkaizik.

A Kis Béla asztalos Bt.-re senki sem fog egy fillért sem adni. Ha valami innovatív ötleted van, akkor keresel üzleti angyalt, kockázati tőkést, stb. bizonyos százalékért cserébe biztosíthatják a tőkét.

2020. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

@19:44


Nem azért, de egy kockázati tőke befektető szerinted nem fogja körbe röhögni ha elé áll azzal, hogy még 5 millió kezdőtőkét sem tud előteremteni?

2020. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nme is írtam hogy hu de nagy ötlet de annál jobb mint egy alkalmazotti munka vagy fizetés. Ahogy kiszámoltam az üzleti tervben ha sikeres akkor is megvan havi 600 ezer minimum.
2020. dec. 5. 19:47
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Keresel befektetőt, csendes társat, veszel fel hitelt, vagy keresel melót és spórolsz. Manapság 5 misit azért össze lehet kuporgatni másfél két év alatt.
2020. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%
#5 Ha valakinek van egy ötlete, amivel dollármilliókat lehet keresni, de nincs tőkéje, akkor szerinted kiröhögik? Más kérdés, hogy valószínűleg most nem ilyen ötletről van szó. Ha a befektetőnek nem éri meg, akkor elhajtja és történet vége.
2020. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

havi 600.. ez olyan jó fizetés? Vállalkozóként? Nem azért, de ha valaki beszáll befektetőként akkor te ebből semmit nem fogsz látni. Az alkalmazottja leszel, ha a tőke 100%át ő adja.


Ha netán osztoztok a tőkén és bele tudsz pakolni 50%ot, akkor a nyereség 50%a a másiké.. szóval a 600 máris csak 300. Ez elég karcsú. 300at meg egy multis alkalmazott is összekapar és nem igényel 5 millás befektetést.


Az is felvet kérdést, hogy nem bízol annyira az ötletbe, hogy 5 milla hitelt felvegyél, mert "mi van ha nem sikerül".. de a befektető tolja bele kérdés nélkül? Ott nem merül fel, hogy hogy fogod neki kimagyarázni a "mi van ha nem sikerült"-et?


Ha kicsiben működik, akkor kicsiben kell csinálni és szépen kinőni. Ha van bevétel, akkor már lehet felvenni hitelt.

2020. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Huu látom nem értiitek. Nem írtam azt se hogy befeketető se azt hogy hitel. Egy akár egy sima festő vállalkozáshoz is kell minimum 5 millió az ezsközök beszerzése esetleg mellé egy autó amivel szállítja az ember és még sorolhatnám a marketing és mi egy más. Tehát ez az 5 millió nem sok pénz egyeseknek ebből nem lehet 100 milliót csinálni de nem is a tervem hanem az hogy legyen saját munkám kilépjek az alkalmazotti zónából és magamtól keressek annyi pénzt vállalkozással amennyit megérdemlek és az ügyfelek kifzetnek nekem a munkámért. De mint írtam szinte mindenhez kell ennyi viszont alkalmazotti munkával nem tudok ennyit összegyűjteni illetve se a hitel se a befektető nem opció.
2020. dec. 5. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!