Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet nulla forint...

Hogyan lehet nulla forint kezdőtőkével vállalkozni?

Figyelt kérdés
van részletes üzleti tervem meg kb. minden csak tőkém és így nagyon nehéz elindulni. Honnan lehet szerezni ha valaki nem örökölt milliókat vállalkozásra minimum 5 millió forintot? Se munkával nem tudom megkeresni ennyi pénzt alkalmazotti munkára gondolok azért akarok vállalkozni és menne mert kiprobáltam de legálisan hogy hosszabb táváon megérje ahhoz tőke kell meg másik vállalkozási forma de az már egy másik téma. Tehát honnan lehet tőkét szerezni egy ötlethez? Vagy azok akik nem tudnak milliókat összegyűjteni azok egész életükben kevés fizetésért alkalmazotti munkára vannak ítélve?
2020. dec. 5. 19:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tök nyilvánvaló hogy a kérdező arra hajt, hogy kockázat nélkül valaki más pénzével játszhasson az elképzelt vállalkozásában, aztán ha bukik, akkor őt ne terhelje semmi felelősség, ha meg bejön, akkor örül mindenki. Már a kérdés elejétől látszik hogy a kérdező hozzáállásánál fogva teljesen alkalmatlan vállalkozónak.
2020. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
86%

Mielőtt vállalkozni kezdenél, nem ártana kicsit képezned magad ebben a témában.


Az az 5milla kezdőtőke nem biztos, hogy szükséges...

A legtöbb saját eszközt ki tudod váltani szolgáltatás igénybevételével.


Nem kell furgont venni azért, hogy anyagot szállíts, mert a legtöbb bolt kiszállítja neked az építkezésre. Nem kell félmilliós gépet venned csak azért mert havonta egyszer használod, bérelj inkább ilyenkor.


És ez nem csak az építőiparra igaz, hanem minden területre.

Autómentőzni akarsz? Lízingelj autót, nem kell megvenni...

Programozni, grafikuskodni akarsz? kapsz részletre gépet hozzá.

Stb...

2020. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%
A vallalkozo azert keres jobban mint az alkalmazott, mert minden felelosseget es kockazatot o visel.
2020. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
77%

"A vallalkozo azert keres jobban mint az alkalmazott, mert minden felelosseget es kockazatot o visel."


Sok esetben egy EV-nél (vagy bármilyen egyszemélyes cégnél) az sem egyértelmű, hogy jobban keres. Pénzt ugyanis egy vállalkozó csak abban az esetben csinál, amikor dolgozik is.


Tehát vannak olyan hónapjai, amikor piszkosul jól keres, jönnek a munkák sorban, és minden alkalmazott irigyli, hogy milyen jó neki. Máskor meg elmegy nyarani (0 fizetés), beteg lesz (0 fizetés), pár hónapig nem jönnek a melók (0 fizetés), karácsonyi/nyaralós időszakban mindenki leáll, nincs megrendelés (0 fizetés).


Azt a magasabb bért átlagban érdemes számolni, ahol a megkeresett nagyobb összegekből tartja el magát akkor, amikor éppen beteg/nyaral/munka után kajtat, mert nincs.


Ezzel a képlettel kevés alkalmazott számol, ők csak azt látják, hogy dől a lé a vállalkozóhoz, azt nem látják, mikor szakától függően éppen holtszezon van, és 0 a bevétel.

2020. dec. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként tök nyilvánvaló hogy a kérdező arra hajt, hogy kockázat nélkül valaki más pénzével játszhasson az elképzelt vállalkozásában, aztán ha bukik, akkor őt ne terhelje semmi felelősség, ha meg bejön, akkor örül mindenki."



Ismeretésgi körben volt, hogy engem is megkerestek, hogy van egy jó vállalkozási ötlet, tudja, hogy van egy kis megtakarított pénzem, fektessem be, és mennyire jól fogok járni.


Mindenkinek felvetettem, hogy rendben 2 dolog kell hozzá:

- leírt üzleti terv (nem csak az, hogy de tuti működni fog, én már végiggondoltam, hidd el, hanem mindez le is írva).

- bedob ő is valamit a vállalkozásba. Értem, hogy nincs pénze egy fillér sem, mi meg itt állunk az új Microsoft/Amazon stb megvalósításának a küszöbén, szóval semmi komolyat nem kérek, dobja be a cégbe a motorát, a kocsiját, bármit, ami jelenleg vagyontárgya, nem baj, hogy a cég indulásának a 10%-át sem fedezi, csak arra kell, hogy ő is beszálljon valamivel.


Szerinted hány esetben kellett üzleti tervet olvasnom? Hány esetben monda az illető, hogy persze, itt az imádott motorom, annyira hiszek a cégben, hogy bedobom, ha bukik a business, akkor legalább abból tudjuk fedezni (részben) a befektető kárát?

2020. dec. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Írtam neki itt és PM-ben is 2-er, de nem érdekli annyira a saját üzlete, hogy reagáljon egy befektetőre, erről ennyit!
2020. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
35%
bármi is legyen az, kezd el fusiban, feketén csinálni, nézd meg a legjobb hónapot és a legrosszabbat, aztán kalkulűlj, hogy mennyi a közép átlag 12 hónapra bontva, ahhoz még jönnek a céges adóterhek, meg könyvelő... és ha megéri mert már a placcon vagy, akkor kezd el legálisan
2020. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!