Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legális egy ilyen vállalkozás?...

Legális egy ilyen vállalkozás? (csalás szerű)

Figyelt kérdés

Több ilyen vállalkozást is láttam mostanában, az egyiknek fizetett hirdetése jött velem szembe.

Szóval egyetemistáknak segítenek zh-t, vizsgát, beadandót írni természetesen pénzért.

Árajánlatot kell tőlük kérni, és adott időpontban segítenek megírni például egy mikroökonómia vizsgát.

Ez talán még nem is szabálytalan, de például szakdolgozatot írni más helyett úgy tudom büntetendő. Az egyik ilyen cég szakdogákat vállal leginkább.

Utánanéztem, egyéni vállalkozóként viszi valaki az üzletet, házi korrepetálás a fő tevékenység, plusz egyéb oktatás.

Aki csinálja persze nem ért mindenhez, "szakértőkkel" dolgozik, és tulajdonképpen összeköttetést biztosít a hallgató plusz a szakértő között. Magyar oldal, magyar vállalkozó, kártyás és paypal fizetés is lehetséges.


A kérdésem az lenne, hogy ez így legális?

Még vizsga, zh kipuskázása csak az egyetem szabályait szegi meg, és ott is főleg a hallgatót veszik elő ha lebukik, na de a szakdolgozat íratás? Az nekem úgy rémlik, hogy már nem csak egyetemi házirend megszegése.


Ha legális, akkor miért nem csinálják többen? Viszonylag könnyű pénznek tűnik, ha valaki ért az adott területhez.



2020. dec. 15. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem legális, de nem is olyasmi, amit lehet ellenőrizni, így szürkezónában marad. Minél többet tapasztalsz az életből, annál több ilyen szürkezónával fogsz találkozni, ugyanis mindenhol jelen van.
2020. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De lehet(ne) ellenőrizni.

Hisz van mögötte egy személy, aki összeköt olyan hallgatókat akik csalni akarnak olyan emberekkel akik segítenek a csalásban.

Olyan mintha mondjuk betörőknek adnának tippeket. Eltúlzott példa de kb ilyesmi.


Ha valaki mással íratja a szakdolgozatát akkor maximum egy éves szabadságvesztés is lehet belőle.


Viszont ha ez szürkezóna, nem lehet ellenőrizni sem, akkor még mindig áll a kérdés, hogy miért nem csinálja ezt sokkal több ember?

Szakdolgozatot írni nem egyszerű, de online zh-t/vizsgát kb bárki megtud írni más helyett az internet segítségével.

2020. dec. 15. 01:23
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Megírni nem bűn, megíratni igen. Innentől kezdve a vállalkozás legális.
2020. dec. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
"Megírni nem bűn, megíratni igen" ez oké, de ezek kéz a kézben járnak. Az egyik bűnt követ el a másik közreműködésével. Itt egy olyan szolgáltatást építettek ki, ami csalást segít elő. Nekem ezzel amúgy semmi bajom, aki akarja csinálja. A kérdés innentől kezdve az, hogy ha ez tényleg legális és ugyanúgy csinálhatom mint pl egy fodrász a hajvágást, akkor miért nem csinálja ezt sokkal több ember? Alig pár cég/vállalkozó hirdeti, hogy foglalkozik ezzel. Igény pedig nyilván van rá.
2020. dec. 15. 02:10
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Jó minőségben elkészíteni egy dolgozatot sok munkával jár, viszont nem lehet érte túl sokat kérni.
2020. dec. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért egy fodrásszal ne hasonlítsd össze, rossz példa, nem ugyanazok az arányok.

Ez a jelenség már nagyon régóta létezik, és sok ember is műveli. Ha látsz egy hirdetést, amögött akár 50-60 ember is állhat, különböző szakterületekkel, tehát 1 hirdetés nem 1 embert takar. Egyébként készítenek akár csak vázlatot, segédletet is, hogy könnyebben tudd elkezdeni a dolgokat, illetve vállalnak felkészítést. Nagyon komoly elméleti szaktudás áll sokszor mögöttük. :-)

2020. dec. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen dolgozom, nálunk ezt a hirdető ki is plakátolta (aznap eltávolítottuk), de szerintem már késő volt!


Távsegítséget, megoldást és korrepetációt nyújtanak, valamint szerepel az apróbetűs részben, hogy nem használod fel jogsértő módon pl. a vizsgaszabályzatot megszegve, valamint nem vállalnak felelősséget érte. Jogilag be vannak védve, nincsen rajta fogás!


A vizsga során volt olyan delikvens, akit megkértünk prezentáljon google meeten keresztül és olyan szerencsétlen volt, hogy a távsegítséget prezentálta.

55%-os kettes lett volna a srác, ha nem bukik ki ezen :)

2020. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok ember csinálja, csak nem látod. Alapvetően nem atomfizika, ha valaki jól ír, és ismeri a módszertant, akkor elég sok témában meg tud írni egy szakdogát. Nyilván nem képes rá mindenki, hiszen akkor kereslet sem lenne.
2020. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Schmitt is biztos ilyet használt. :D
2020. dec. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fodrásszal csak azért hasonlítottam össze, hogy ugyanúgy legális tevékenysége-e megírni más helyett, mint például hajat vágni. De írhattam volna bármilyen más szakmát is. Olvastam pár cikket a témában, 150-200 ezer forint egy szakdolgozat, és 2-3 hét alatt megírják, de van aki gyorsabban is. Nem olyan rossz pénz ez, ha mást nem keresetkiegészítés.

Valaki írta, hogy egy hirdetés mögött 50-60 ember is állhat. Ezt nem kétlem, de általában a vállalkozást 1-2 ember viszi, az 50-60 másik a dolgozatokat írja.


Tényleg elég csak azt mondani, hogy ne használják fel és kész? Ez még szakdolgozatnál oké, összekacsintanak, hogy "persze nem használom fel". De amikor vizsgát vagy zh-t segítenek kipuskázni, ott elég nehezen bemagyarázható, hogy csak tanuláshoz kapott segítséget.

2020. dec. 15. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!