Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legális egy ilyen vállalkozás?...

Legális egy ilyen vállalkozás? (csalás szerű)

Figyelt kérdés

Több ilyen vállalkozást is láttam mostanában, az egyiknek fizetett hirdetése jött velem szembe.

Szóval egyetemistáknak segítenek zh-t, vizsgát, beadandót írni természetesen pénzért.

Árajánlatot kell tőlük kérni, és adott időpontban segítenek megírni például egy mikroökonómia vizsgát.

Ez talán még nem is szabálytalan, de például szakdolgozatot írni más helyett úgy tudom büntetendő. Az egyik ilyen cég szakdogákat vállal leginkább.

Utánanéztem, egyéni vállalkozóként viszi valaki az üzletet, házi korrepetálás a fő tevékenység, plusz egyéb oktatás.

Aki csinálja persze nem ért mindenhez, "szakértőkkel" dolgozik, és tulajdonképpen összeköttetést biztosít a hallgató plusz a szakértő között. Magyar oldal, magyar vállalkozó, kártyás és paypal fizetés is lehetséges.


A kérdésem az lenne, hogy ez így legális?

Még vizsga, zh kipuskázása csak az egyetem szabályait szegi meg, és ott is főleg a hallgatót veszik elő ha lebukik, na de a szakdolgozat íratás? Az nekem úgy rémlik, hogy már nem csak egyetemi házirend megszegése.


Ha legális, akkor miért nem csinálják többen? Viszonylag könnyű pénznek tűnik, ha valaki ért az adott területhez.



2020. dec. 15. 00:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy szaktársam, satu hülye volt mindenhez. Kerestem a két beadandóján vagy 40 ezret. A szakdolgozatát konkrétan 200 ezerért vette meg, csak be kellett bifláznia a tételeket, és meg is kapta a papírt. Igazságtalan az élet.
2020. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11 Vannak ilyenek, igazságtalannak nem feltétlen nevezném, mert a képességeit/szorgalmát pénzzel pótolta, tehát valamilyen szinten megfizette a diploma árát. Sokan meg korrepre költenek akár többet is, hogy aztán nagy nehezen átszenvedjék magukat egy kettessel. Más meg összehaverkodik a tanárral, beszélgetnek egy kellemeset a vizsgán majd kapnak egy kettesnél bőven jobb jegyet. Mindenki próbál valahogy érvényesülni, aki szorgalommal, képességgel nem tud, az megoldja máshogy.

Emellett biztos vannak azok akiknek menne a szakdolgozat, de nincs rá idejük. Dolgoznak, gyereket nevelnek stb. Persze ez csak kifogás, ha nagyon akarnák biztos megtudnák oldani az elfoglalt emberek is, de inkább kifizetik azt a 200 ezret.


Engem ez a része annyira nem izgat, hogy ki miért csal, már iskolában se foglalkoztam azzal ha valaki puskázással érvényesül. Engem ennek az egésznek az üzleti háttere érdekel.

2020. dec. 15. 19:23
 13/14 anonim válasza:

szerintem ezt 1 picit túlgondolod, a szakdolgozat bűn igen, és az nem legaális, de a legkomolyabb ilyen cégek azt pl nem is hirdetik, ahhoz már csak "árajánlatot" kérhetsz, és talán akkor ki kiskapuzzák...


hivatalosan a ZH-d nem ők írják meg, ők csak "megmondják neked, mit írj hova" azaz megírattatják veled, ami teljesen szabályos, elvégre.... szólás szabadság van, és úgymond... nem is tudom hogy fejezzem ki magam, ő csak mond valamit, nem muszáj leírnod, van kitérési lehetőséged, ezzel szerintem a felelősséget le is vette magáról, mmiért nem foglalkoznak ezzel sokan?


Elég nehéz olyan szakembert találni aki benne van csalásba (magán tanárok/oktatók 99%-a off) zh-k általába ősszel vannak, vizsgaidőszak december.... meg ez most kb csak az online oktatás végett jött fel... évente 2-3-4× hozhat komolyabb összeget... szerinted hány embert kell találni, fizetni, meg minden?

2020. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért az durva ha ennyivel ki lehet magyarázni. Kb "én nem mondtam, hogy rabold ki azt a házat.. illetve mondtam de érted szólásszabadság van és csak úgy mondtam, nem köteleztelek rá, hogy csináld meg". Nos ez szép mese, csak felbújtóként elítélnek a bíróságon. Nyilván a szakdolgozat sokkal enyhébb eset, de ezt a magyarázatot szerintem nincs az a bíró aki elfogadná. Kb a "nem mondtam, hogy lőjön de fogtam a kezét és az ujjával meghúztam a ravaszt. De nem lett volna kötelező lőnie". Szóval ez nagyon gyenge magyarázat. A szakdolgozatot is ugyanúgy hirdetik, az már teljesen lényegtelen, hogy ki van-e írva egy fix ár vagy csak ajánlatot kérhetsz.


A zh/vizsga írás viszont valóban csak az online oktatás miatt működhet most jól, de szakdolgozat és beadandó máskor is van. Sok költsége pedig nem lehet egy ilyen vállalkozásnak. Ha nehéz is szakembert találni, őt feltételezem csak projekt alapon fizetik, nincs fix havi fizetése. Így meg nem is kerül sokba egy cégnek.

2020. dec. 17. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!