Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A saját magam által kitalált...

A saját magam által kitalált fantasy világom karaktereit, mágikus ABC-jét és minden mást hogyan tudok jogvédelem alá helyezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg is dolgozom teljes erőmmel egy fantasy világ megalkotásán. Kitaláltam rengeteg karaktert egyéni páncélzattal és történettel, rajzoltam nagyon sok képet és épületet, fegyvereket is kitaláltam, illetve egy mágikus ABC-t is amit a karakterek használnak ebben az általam kitalált fantasy mesevilágban. Nekem rengeteg munkám van ebben a projektben és rendkívül komolyan vettem. Eddig 174 rajz, 37 festmény és sok-sok mappányi vázlat tartozik a fantasy világomhoz.


Szeretném megkérdezni, hogyan tudom szerzői jogvédelem alá helyezni mindazt, amit megalkottam a fantasy mesevilágommal kapcsolatban? Félek addig használni a mágikus ABC-t, amíg nem helyeztem jogvédelem alá. De nem csupán az ABC-t, hanem minden mást szeretnék levédetni, hogy jogtalanul ne lophassa el, sajátíthassa ki senki mindazt, amit létrehoztam.


Kérdésem, hogy mit kell tennem, hogy jogvédelemmel biztosítsam, senki sem használja az engedélyem nélkül a személyes karaktereim, az ABC-met és bármi mást?



2020. dec. 16. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

"ne lophassa el"

Zárd be mindig az ajtót.

Ha jól értem papírra rajzoltál, festettél. Ellopni csak úgy lehet, hogy bemegy hozzátok valaki. És elviszi. Az ellen meg nem véd a szerzői jogvédelem.

2020. dec. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!