Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás létrehozás...

Egyéni vállalkozás létrehozás után közvetlen van bármilyen kötelezettségem az állam felé?

Figyelt kérdés
Csak létre lett hozva és ennyi. Semmi más nem történt még. Ilyenkor van valami amit el kell intézni?
2020. dec. 17. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Keress meg, segítek szívesen.
2020. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Azzal, hogy most létrehoztál egy KATÁS egyéni vállalkozást keletkezett decemberre 50ezer forint adófizetési kötelezettséged (január 12-ig esedékes)

Emellett be kell jelentkezni a megyei iparkamarához és évi 5000 forintot perkálni nekik ( 2020 ra is már)

Önkormányzatnál be kell jelentkezni hipa-ra

Remélhetőleg jól jelentett be a könyvelő, mert a tbdet is intézni kell


Jövő év elején szja (eddigi munkaviszony 2020ban), kata 2020 éves és hipa 2020 éves bevallást kell beadnod


Emellett pár héten belül be fognak hívni a kormányablakba ellenőrizni, ahol a székhelyhasználati jogosultságodat, az esetlegesen szükséges végzettségeidet ellenőrzik


Emellett be kell regisztrálnod egy elektronikus számlázó rendszerre, én a nav sajátjával meg vagyok elégedve.


Keresd meg szépen a 11est privátban vagy máshol egy könyvelőt, aki érdemben foglalkozik veled, mert gond lesz!

2020. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 - becsülendő a szándékod, de azért több helyen is sántít az írásod.
2020. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mint például hol? Nem teljes körű, amit leírtam, de ezeket a köröket kell kb megfussa, ezeket futottam én is, amikor indult a vállalkozásom.
2020. dec. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mikor indítottad, de azóta változott pár dolog. Például:


- kamara az evig rendszerből megkapja az adatokat, elég feléjük egy mail és az utalás;

- önkormányzatnál nem kötelező bejelentkezni, mert a NAV-tól automatikusan átmennek az adatok (akkor kell csak változásbejelentőt beadni, hogyha nem az általános szabályok alapján kívánsz adózni);

- tb-n semmit nem kell intézni, mivel már az is NAV-nál van, ezért ha eü szolgáltatási járulékot fizetett eddig, akkor automatikusan lezárásra kerül és kiértesítik;

- SZJA nem év elején van, hanem május 20-ig;

- hipa 2020 bevallást nem feltétlenül kell beadni (ha a tételes adót választotta, akkor nem kell bevallás);

- kormányablakba már nem hívnak ellenőrizni, mivel átkerült tőlük a NAV-hoz az egyéni vállalkozások nyilvántartása, ezért ha lenne is ellenőrzés (amik az elmúlt időkben rendre elmaradnak), akkor a NAV-nál kell intézni (amúgy eddig sem kellett bemenni, full elektronikusan megy minden);

- elektronikus számlázó rendszerbe nem kötelező regisztrálni, továbbra is lehet nyugta- vagy számlatömböt használni (abba most nem megyek bele, hogy mik a gyakorlati problémák a nav számlázójával, mert ez már egyéni preferencia természetesen, én messziről kerülöm).


Azt hiszem nagyjából ennyi, de tényleg nem baszakodásból írtam, csak a pontosság kedvéért, mert júli 1-gyel voltak változások és nem mindenki követte le ezeket.

2020. dec. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!