Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az igaz, hogy ha nappali...

Az igaz, hogy ha nappali tagozatos tanuló vagy (egyetem, fősuli), akkor nem lehet vállalkozásod?

Figyelt kérdés
Csak úgy gondolkoztam rajta, hogy mi van, ha valaki már egyetem mellett el akarja indítani a saját vállalkozását. De ùgy tudom, az csak akkor lehetséges, ha estin, vagy levelezőin végzi, tehát ha nappali tagozatos, nem lehet vállalkozàsa. Ha ez igaz, akkor elmondaná nekem valaki, hogy ez miért így van?

2020. dec. 21. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem igaz. Munkaviszony is lehet nappali mellett (rendes, nem diákmunka), akkor vállalkozás miért ne lehetne? Ugyan az TB szempontból.
2020. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudok ilyen korlátozásról mind a mai napig.
2020. dec. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy, melyik irány a kérdés.

Mert nappalis hallgató lehet egyéni és társas vállalkozó is. Viszont ha azzal foglalkozna, amit még tanul, akkor azt nem mindig teheti meg, vannak szakképesítéshez kötött tevékenységek

2020. dec. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
86%
nyilván szakképesítéshez kötött tevékenységet nem végezhet, de alapvetően vállalkozhat. Pl. a KATA adózásnál nevesítve is van, mint kedvezményesen adózó a nappali tagozaton tanulmányokat folytató személy.
2020. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ohhh na ezek nagyon jò hìrek, köszönöm nektek! :)
2020. dec. 21. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen nincs ilyen korlátozás.
2020. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!