Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akár online, akár 'rendes'...

Akár online, akár 'rendes' antikvárium üzemeltetéséhez milyen végzettség szükséges, ha nem szeretnék alkalmazottat, én vinném a boltot?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha valaki vállalkozást szeretne indítani, hozzá kapcsolódó végzettséggel kell rendelkezzen. A jövőben szeretnék valamilyen formában antikváriumot mellékesként (tehát főállás mellé, azon még gondolkodom, milyen formában, vannak ötleteim).

Kérdésem az lenne, hogy kereskedő-boltvezető mindenképp kellene-e hozzá, vagy ha könyvtáros diplomám van releváns szakmai tapasztalattal, az jó-e? Jobban értek a könyvekhez így, mint egy mezei kereskedő. :) Ezért a kijelentésért bocsánat, de én így gondolom.

(Ha kell mindenképp a másik, az hogyan lenne megoldható így, hogy kivezették az OKJ-t?)


Köszönöm szépen a válaszokat.



2021. jan. 2. 09:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem egy boltvezetői képzésnél, milyen ismereteket sajátítanak el, így ha kell, meg tudom érteni. Már csak az motoszkál a fejemben, hogy ez az indulásnál kötelezően meg kell-e legyen?
2021. jan. 2. 10:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Az onlinehoz semmilyen végzettség nem kell.


Az offline üzlethez az eladó térben legalább egy fő eladó, vagy kereskedelmi üzletvezető, vagy kereskedő vállalkozó végzettségű embe kell (elvileg, mert gyakorlatilag azért ezt rengeteg kisbolt nem teljesíti).


Annyi a probléma, hogy pont most kavarták át az OKJ-t, így nem tudni pontosan, hogy ezeket a végzettségeket hogyan lehet majd megszerezni.

2021. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!