Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Régiségkereskedésből meg...

Régiségkereskedésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Szeretem ezeket a régi dolgokat, és elgondolkodtam rajta, hogy csinálni kéne egy ilyen vállalkozást, de nem tudom, hogy mások is szeretnek e pénzt áldozni régi idők dolgaira.

ISmertek olyasvalakit, aki ilysmi terüetből él? legyen az akár műkereskedő ( festmény, iparművészeti tárgyak ) numizmatikus ( érmék, medálok, pénz, ) ószeres ( mint ami én is lennék) antikvárius ( régi könnyvek, vagy ahogy régen mondták, ódon könyvekkel való kereskedés) vagy hasonló



2016. okt. 11. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet élni, viszont nagyon kell tudni, hogy minek mennyi az értéke. És ezt nem lehet az iskolapadba megtanulni pár hónap alatt, ehhez évek, évtizedek kellenek....
2016. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja: ezt csak hosszú évek munkájával lehet megtanulni, érteni kell hozzá...

Ezen kívül nem árt tudni, hogy a legkisebb adó havi adó - főállásban - a KATA-s adózás, ami havi 50 ezer ft, tehát ezt az összeget ki kell tudnod termelni és akkor még nem beszéltem arról, hogy egy bolt sem ártana, aminek a fenntartása igen sokba kerül (bérleti díj, rezsi).


S végül, hab a tortán: ismerek olyan online kereskedőt, aki évek óta ezt csinálja, tele van vevővel, szuper dolgai vannak - na, szóval többek között vele kellene versenyre kelned, elhódítani az évek óta nála vásárló vevőket.

Én is szeretem a régi dolgokat, boltocskát is szívesen nyitnék, de látom a környékünkön lévő (belváros) régiségkereskedőket: csak szaporodik a boltjukban az áru, aztán csődbe mennek... Kevesen élnek meg belőle, de azok is zömmel nyugdíj mellett csinálják.

2016. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jól írod kettes.

igen ezt a trendet én is látom, online bolt a legjobb, a fizikai megcsak raktárnak. ez még nekem hobbi most de egyszer jó lenne ezzel foglalkozni. amugy elég sokat járok külföldön nagy antique, art fairekre, és mindig azok a legjobb fejek, akik csak 'hobbiból foglalkoznak ezzel mert nekik nem fontos a hard sale, hanem van idejuk beszélgetni, tanítani az ez iránt érdeklődőket, van egy nagyon aranyos angol házaspár ők üvegekkel foglalkoznak, annyi mindent meséltek multkor nekem Londonban, hogy a végére megfájdult a fejem a sok infótól. amugy nagyon sokat vannak pesten, mert a világ legmenőbb uvegművésze most magyar ás történetesen jóban vannak ezzel a sráccal, meg szeretik pestet

2016. okt. 11. 14:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vaterán "sandiantik" nevű felhasználót.

Öt éve még hátulgombolós kis kezdő volt. De jól csinálta, udvarias mindenkivel, szépen becsomagolva küldi a terméket, ami sérülésmentesen érkezik meg. Szép dolgai vannak, szépen fotózza meg, korrekt leírást tesz fel róluk. Mára egy befutott ember. Több tucatszor vásároltam már nála. Mindig elégedetten.

Valahol az Isten hátamögött Ercsiben lakik, de az egész ország a felvevőpiaca, mert a neten kereskedik. Jó erre a vatera...


[link]

2016. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
megnéztem elég brutál. 26 oldal van teli, azért kíváncsi lennék, hogy honnan szerzi folyamatosan az árut, a kacattól a sok herendiig meg festményekig. honnan vesz ő folyamatosan, hogy profittal ki tudjon szállni belőle ez a kérdés. nekem havi pár akvizícióm van, nem panaszkodom, mert hobbi és még igy is beesik minimum egy 20as profit, de néha 60-70K tisztán, de ez a sandi legalább 500K t csinál havonta
2016. okt. 18. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Amikor először vásároltam tőle, akkor pár száz eladása volt (4 éve), most meg már a 7 ezer adásvételen (21 ezer termék) is túl van. Az a trükkje, hogy 1 Ft-os aukciókat indít, és ott a népek (köztük én is) licitálgatnak egymásra. Hisz ez az árverés lényege. Sokszor jóval feljebb megy a licit egy adott tárgyra, mint amennyiért egy hasomló tárgyat másnál fix áron meg lehetne venni.

De jól csinálja, jó kapcsolattartó, bombabiztosan csomagol, nem törik össze a postai szállítással semmi. És szépen meg vannak fotózva a termékek - a hibáikkal együtt - és nem csalódás amikor megérkezik, mert pont olyan, amilyennek a képek alapján gondoltam...

Hogy milyen forrásból szerzi be ezeket a dolgokat, fogalmam sincs.

2016. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és igen, én is róla beszéltem - de neki az apja is régiségkereskedő. Valóban nagyon jó eladó, szép holmikkal, szép fotókkal - mivel én is eladó vagyok, az ilyen eladókat példaképemnek tekintem :-)

Hogy honnan szeri be...?

Na ez az, amit aligha fog elárulni, hiszen ez minden kereskedő féltve őrzött kincse - ugyanis ebből él...

Ha elmondaná, konkurenciát teremtene magának - épeszű kereskedő pedig nem vágja maga alatt a fát - megteremtődik az a konkurencia magától is :D

2016. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jol irod! Ha az apja is az akkor mar ertem hogy honnan. A forras. Ha magambol indulok ki vannak olyan termekeim amiket meg 2008 ban vettem es nem tudtam eladni multkor meg csak probakebt bevittem egy helyre es a viszont elado kifizette egybol az arat amit kertem lestem is! Lahat azt adja el amit az apja a 80 as 90 es evekben felhalmozott. Es neked kedves 7 es mi volt az eddigi legnagyobb fogasod? Nekem 2009 ben volt 800k ertekben
2016. okt. 19. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csak szeretem a régiségeket - de nem azzal kereskedek. Nekem nincs forrásom hozzá, sem időm... :-(
2016. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy tudás és komoly alaptőke nélkül biztos bukás. Nálunk sajnos gyakran csak kacatok vannak, félművelt kereskedők, és elnézést, de sz*rr*g* gyűjtők.
2017. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!