Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számítógépes játékok online...

Számítógépes játékok online kiadásához mik szükségesek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy jó ideje elkezdtem játékfejlesztéssel foglalkozni. Nagyjából készen vagyok egy nagyobb projekttel, és már aktuális kiderítenem hogyan tovább.

Kiadni Steam-en vagy Epic Store-on keresztül szeretném.


Akit kérdeztem azt mondta hogy ilyet adószámos magánszemélyként is lehet végezni, de ahogy utána olvastam azt találtam hogy üzletszerű tevékenységhez egyéni vállalkozás szükséges.

A fent említett platformokon a regisztrációhoz "Company name"-Vállalkozás név szükséges, amiről azt olvastam hogy a saját nevemet is meg lehet adni ennek (csak nem biztos hogy Magyarországon is így működik).


Szóval a kérdésem: Szeretnék (indie) játékfejlesztésből megélni (tehát nem egyéb munka mellett, és valószínűleg egyedül dolgoznék csak), milyen vállalkozás szükséges hozzá (ha kell), és hogyan kell adózni utána?

Illetve milyen egyéb fontos tudnivalók vannak a témával kapcsolatban?



2021. jan. 6. 11:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

"582102 - Számítógépes játék on-line-kiadása

A tevékenységhez külön engedély NEM szükséges! A tevékenységhez bejelentés NEM szükséges!"

( [link]

2021. jan. 6. 12:00
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ mennyi bevételre számítasz.

Ha csak párezer Ft, csinálhatod magánszemélyként is.

Ha tényleg ebből akarsz megélni, de nem fogja túllépni a 3 milliót a bevételed, akkor KATA. Ez kezdésnek nem rossz sztem. Ha meg nem pörögnek az eladások, szüneteltetheted is.

3 millió felett pedig egyszemélyes Kft.

2021. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, akkor is KATÁzhatsz ha túlléped a 3 milliót, csak afölött már behúzza az állam a nyereséged 40%-át. Ez egy új módosítás, idéntől érvényes, tavaly csinálták sunyiba, és pont arra van, hogy a hozzád hasonló fejlesztőket/youtubereket/blogírókat/kisvállalkozásokat stb. megszivassák, akinek egyetlen ügyfele van, jelen esetben a Steam (vagy épp Youtube, Google, Etsy, stb).
2021. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha jól tudom, 3 millió 1 évre vonatkozik, tehát valószínűleg KATA nem érné meg nekem.

Egyszemélyes Kft-ről ezt találtam:

"Tag nem lehet saját cégében munkaviszonyban"

Ez nem jelent problémát az esetemben?

Illetve ha egyszemélyes Kft. lesz, lehet játékok kiadása mellett streameléssel is foglalkozni, vagy patreonon/kickstarteren szerzett pénz után adózni?(lehet hogy előbb fogy el a félretett, mint hogy befejezem)

2021. jan. 7. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!