Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A FEOR szám felvétel hogy...

A FEOR szám felvétel hogy működik?

Figyelt kérdés

Ha én kitalálom hogy mellékesként (KATA 25 ezer) ajándéktárgy jellegű dolgokat szeretnék teljesen vagy részben fából készíteni (tehát nem továbbértékesíteni, hanem készíteni) és online platformokon keresztül értékesíteni, akkor egy sima asztalos végzettség elég lehet?


Vagy kell legalább kereskedői, ill. egyéb valamilyen kézműves végzettség?


Mert ugye, asszociáció az, hogy:

asztalos = bútor

fafaragó = faragványok

esztergályos = esztergált termékek

ács = tető és kerti dolgok


De tudtommal manapság már keresztbe is dolgoznak a különböző végzettségűek... asztalos is esztergályoz ha úgy van, és készít ács munkát is (filagória pl.). Ellenben, fordítva már tudtommal nem megy, egy esztergályos nem állhat neki bútort készíteni.


De az apró mütyürök készítése fából, vagy faalapból hova tartozik...??


FEOR 7223 az asztalos különböző formái

FEOR 7419 pedig amire gondoltam... itt van ugyan olyan hogy "fametsző", "fajáték készítő"


Ugye, vállalkozói ismeretekre nem tettünk szert a csoda OKJ-s képzésen... Magamtól meg még nem foglalkoztam vele, hogy A-Z áttekintsem a dolgokat.


2021. jan. 6. 15:23
 1/4 A kérdező kommentje:
És most néztem, én balga hogy nem FEOR hanem TEÁOR szám kell, elfelejtettem, ill. összekevertem...
2021. jan. 6. 15:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony ám, a TEÁOR-ral már jófelé jársz, de ÖVTJ, amit te igazából keresel ;)
2021. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, közben rájöttem már közben, köszi. Néztem, "ékszer" és "játék" készítése és eladása nem engedélyköteles és nem végzettséghez kötött. Innentől, elvileg "szabad az út". A kisbútorhoz meg ugye ott a végzettség.
2021. jan. 6. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Internetes, csomagküldő kereskedelem. Ezt mindenképp vedd fel. Önkorinál be kell jelenteni, de kivétel nélkül megadják az engedélyt rá.
2021. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!