Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon sok fiatal...

Magyarországon sok fiatal sikeres egyéni vállalkozó van? Vagy aki cég élén áll fiatalon (35 év alatti személyre gondolok)? Mer vállalkozni ez a korosztály?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom, Magyarországon mennyi sikeres vállalkozó van 35 év alatt, de egy nemrégi kutatás az Egyesült Államokban ( [link] kimutatta, hogy a dollár milliomosok átlag életkora 62 év és a milliomosok pusztán 1%-a van 35 év alatt.


Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy Magyarországon sokan vállalkoznak ebben a korosztályban. Nem lennék meglepve, ha a 35 év alattiak kockázatvállalási hajlandósága magasabb lenne, mint az idősebb korosztályé, akik a szocializmusban nőttek fel, szájakat kell etetniük, félig már a nyugdíjra gondolnak.

Én személy szerint azt látom, hogy az Internet világában nagyon sok fiatal kezdett bele a kreativitása kibontakoztatásához saját vállalkozás formájában. Van itt minden az insta sztártól kezdve, a műanyag doboz webshop tulajdonoson és a számítógépes játék coach-on keresztül az online marketing tanácsadóig. A vállalkozási kedv tehát megvan.


Sajnos ennek a jelenségnek hátulütői is vannak: amennyire én látom, a 35 év alatti vállalkozók arányaiban véve kevésbé lesznek sikeresek, mint a 35 év felettiek. A sikertelenség hátterében egyértelműen az értékteremtés hiányát látom. Túl nagy ego, zéró alázat, dolgozni senki sem akar, nincs meg a fókusz, nincs kiépítve a kapcsolatrendszer, hiányzik a tapasztalat. Hallottam olyan vállalkozóról, aki nagy büszkén mesélte, hogy évi 200 millió Forint bevétele van. Ez jól hangzik, de nem az számít, mennyi jön be, hanem az, mennyit tartasz meg és mennyit dolgozol érte, hogy megtartsad. Nos, ez a büszke vállalkozó napi 15 órát dolgozott, cserébe havi szinten maradt 250.000 Ft a zsebében. Lehet, hogy ennyit már egy 8 órás adminisztratív munkakörben megkeresett volna, vagy elmehetett volna ácsnak és egy laza hétvége alatt ugyanennyit keresett volna...


27/F

2021. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

1-es


Leírod, hogy nincs alázat a fiatalokban, majd hozol egy példát egy olyanra aki napi 15 órát dolgozott, erre leszólod.


A legtöbb sikeres vállalkozó egyébként pont ilyen, nem megy el ácsnak, meg valami robot adminisztrátornak, hiába keresne vele ugyanannyit, mert távlati céljai vannak, nem csak a holnapot látja maga előtt.

De persze kár is neked ezt magyarázni, az utolsó mondatoddal bizonyítottad, melyik az a réteg amelyik ha megszakad sem lesz soha sikeres vállalkozó (ha nem is akar az lenni, akkor pedig ne szóljon le olyat, aki napi 15 órát dolgozik ezért)

2021. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2-es: Köszönöm a kiigazítást! Engedd meg, hogy árnyaljam a véleményemet! Nem állt szándékomban leszólni, aki hosszú órákat fektet a sikerbe. Mindenkinek joga van olyan utat választani, amilyet szeretne és nem kizárt, hogy az említett vállalkozó egy nap tényleg milliomos lesz.


Azt azonban határozottan úgy gondolom, hogy a kemény munka önmagában nem elegendő a sikerhez: nemcsak keményen, hanem okosan is kell dolgozni. Még konkrétabban: meg kell tanítani a pénzedet, hogy helyetted dolgozzon; tudni kell a különbséget jó hitel és rossz hitel között; továbbá azt is tudni kell, mi a különbség keresett jövedelem, portfóliós jövedelem és passzív jövedelem között. Meglátásom szerint nagyon sok mai vállalkozó téveszti össze a passzív jövedelmet a portfóliós, vagy a keresett jövedelemmel - erre hoztam példaként a fenti embert.


Azt is gondolom, hogy a nyugati mintára épült gazdaságok adótörvénye rendkívül érdekes módon került kialakításra: minél többet keresel, annál többet adózol. Ezen szemüvegen át érdemes elgondolkozni az alábbi két állításon:

"A cégemmel évi 200 milliót keresek." (lsd.: fentebb)

"Én nem befektetem a pénzemet - csak helyesen költöm el." (Gattyán György)


Ezen kívül azt szeretném még megjegyezni, hogy egy ácsnak is lehetnek távlati céljai és ő is dolgozhat - keményen, vagy kevésbé keményen - vállalkozóként.

2021. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!