Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Később mit von maga után,ha...

Később mit von maga után,ha én kiskorúként egyéni vállalkozásba kezdek?

Figyelt kérdés
Már azzal riazgatnak,h nem lehet munkám később.
2021. jan. 9. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Javítson ki valaki ha tévedek, de tudtommal egyéni vállalkozó kapásból csak 18. életévét betöltött személy lehet.
2021. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. Ezért kérdezem.
2021. jan. 9. 15:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz belekezdeni, mert a rendszer nem is ad adószámot neked.
2021. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Kiskorúként nem kezdhetsz egyéni vállalkozásba, mivel ahhoz az adataidat meg kell adni: ha hamis adatokat adsz meg, akkor még okirathamisítás miatt is eljárást indíthatnak ellened, aminek akár börtön is lehet a vége. Igen, akár fiatalkorúként is mehetsz börtönbe.


Próbálj meg legális keretek között maradni - nem ilyeneken törni a fejed.


Arról nem beszélve, hogy az adózás sem egy könnyű terep - még felnőttek közül sem mindenkinek sikerül megértenie.

2021. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz hamis adatokat megadni, mert a rendszer automatikusan szedi le a bm adatbázisból.
2021. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Aha, én szerintem kezdem érteni mire gondolt a kérdező.


Szerintem ő arra kíváncsi hogy milyen büntetést kaphat ha kiskorúként valamilyen üzletszerű adóköteles tevékenységet folytat, csak tárgyi tévedés van a kérdés megfogalmazásába.

2021. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nyitok egy insta oldalt. Oda felteszem a termékeimet és akinek kell beszélem vele a dolgokat és postázom neki.

Nem megyek bele semmi féle nagyobb üzleti cuccba egyenlőre. Két ismerősöm is ugyan ezt csinálja ők is kiskorúak. Még fiatalabbak is,mint én.

2021. jan. 9. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírság, amit a gondviselőddel, azaz a szüleiddel fizettetnek majd meg.
2021. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os szerintem ez is a kérdező:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Kérdező:

"Nyitok egy insta oldalt. Oda felteszem a termékeimet és akinek kell beszélem vele a dolgokat és postázom neki. Nem megyek bele semmi féle nagyobb üzleti cuccba egyenlőre. Két ismerősöm is ugyan ezt csinálja ők is kiskorúak. Még fiatalabbak is,mint én."


Igen és ugyanúgy meg is bukhatnak vele, mint bárki más.

Szívesen adnék tanácsot Neked, de a másik kérdésnél arra nem méltattál, hogy elmondd, mennyi az életkorod.

Nagyon szomorú, hogy már ilyen fiatalon a sumákolás, a törvények kijátszása jár a fejedben, pedig meg lehetne oldani másképp is.

2021. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 az nem az enyém! Nem is értek ezekhez. Ha komolyan gondolnám a dolgot akkor néznék utána csak. Ha kell befotozom h nem tudom azt a kérdést kiemelni. Mert nem az enyém!



Szerintem túl van reagálva a dolog. Amire én gontoltam az olyan mintha ismerösőknek csinálnék vmit.

2021. jan. 9. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!