Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 20 évesen saját vállalkozás?

20 évesen saját vállalkozás?

Figyelt kérdés
Hónapok óta keresek munkát, rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet. Legtöbbszőr vissza se jeleznek. Voltam 1-2 helyen próbanapon, de mind lehúzós sunyi cég volt. Szóval kicsit elegem lett. Van pár ötletem, amire talán lenne igény, és érdemes lenne egy vállalkozást indítani. Amit kitaláltam ahhoz nem is kell nagy befektetés, és megvan hozzá a tudásom is. Szerintetek ennyi idősen érdemes belevágni? Vannak itt olyanok, akik egyből vállalkozók lettek?

2021. jan. 14. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Havi 50 ezer ft a minimum adó, amit meg kell fizetned - ha van bevételed, ha nincs.

Így is életképes az ötleted?

2021. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Persze.
2021. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Természetesen tisztába vagyok az adózással... tudom mivel jár egy vállalkozás. A kezdetben egyébként jó lenne valami támogatást igénybe venni, legalább az első hónapokra. De ha nem jönne össze az se baj, van egy kis megtakarított pénzem

2021. jan. 14. 14:58
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

No, akkor aki lehúzta az egyes válaszomat, az legyen szíves TÉTELESEN indokolja is meg, hogy miért rossz a válasz?

Nem kötözködöm, hanem valóban érdekel, mit számoltam rosszul, mely vállalkozási formában van a KATA adózásnál kevesebb adó?


Nyilván a kérdezőnek nincs 500-700 ezer ft-ja egy KFT alapítására.

2021. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem azzal vana baj, hogy mire van pénze a kérdezőnek vagy mire nincs, hanem azzal, hogy STABIL BEVÉTELE nem lesz.


A pénzügyi lánc olyan ebben az országban mint a cérnára fűzött csontok, zörög csörög amíg rázzák, ha elszakad a cérna meg aki alatta van mind elhull.

2021. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Én nem kötözködni akarok és nem is én húztam le a válaszodat, de egy kft alapítás messze nem kerül 5-700 ezerbe. Ügyvédi díj, bankszámla nyitás megvan egy százasból, könyvelő meg amúgy is kéne neki. A többi költséget pedig nagyon okosba meg lehet oldani.


Ettől függetlenül a többi részében igazat adok neked teljesen.

2021. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Vállalj alkalmi munkát kérdező, csak ahhoz házalni kell, meg hirdetni magad szórólapon.


Öregeknek favágás, bevásárlás, ha van kocsid elvinni az orvoshoz stb, ha akarod adózol utána, ha nem meg nem, kutyát se érdekli.

2021. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan vágj bele!

Az se rettenten el, ha az elején el is buksz egy csomó pénzt. Senki sem születik vállalkozónak. Ezt is tanulni kell.


Én is fiatalon kezdtem vállalkozni még a 90-es években, konkrétan 25000Ft kölcsönből amit 2 hónap alatt vissza is fizettem.


Szóval hajrá. És ne parázz ha nem megy az elején. Majd beletanulsz.

2021. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez már nem a 90-es évek, ma már annyi becsület sincs mint akkor volt.
2021. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
8-as, azért nagyon nem mindegy, hogy mivel akar vállalkozni: vannak olyan tevékenységek, amiket SEMMIKÉPPEN nem javasolnék jelen helyzetben: pl. turkálós ruhabolt, Dropshipping - mondjuk annak most amúgy is lőttek, mert júl.-tól MINDEN Unión kívül (Kína, Amerika, Anglia) érkező termékre áfát kell fizetniés akár vámkezelést is, megszűnik a 22 eurós értékhatár.
2021. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!