Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan vethetném meg a lábam...

Hogyan vethetném meg a lábam Tihanyban? Milyenek a helyi viszonylatok jelenleg vállalkozási szemszögből?

Figyelt kérdés

Összvagyonom olyan 20-23 millió, amibe a jelenlegi lakásom is benne lenne cuzámmen mindennel.


A levendula ipar, és a teák érdekelnének, keveset konyítok a kézművességhez is, viszont gyorsan tanulok!

Végzettségem élelmiszeriparon belül lenne, csak húsipari jellegű.


Ennyivel a tarisznyátokban, ti hogyan kezdenétek a stratégiát?



2021. jan. 28. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy tihanyban ennyi pénzből még egy üres telket sem lehet venni sajnos, nemhogy egy ingatlant :(
2021. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Tihany meglehetősen drága.

A leírod alapján nem tűnik úgy, hogy egyértelmű céljaid volnának a földrajzi helyszínen kívül. Pontosan kellene tudnod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mert akkor tudod célirányosan képezni magadat, és tisztábban fogod úgy látni a lehetőségeidet is!

2021. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy én (vagy bárki) tudnám bárhol is feltalálni a spanyolviaszt anélkül, hogy huzamosabb ideig ott éltem volna, szóval azzal szeretnék foglalkozni amivel mások is akik ott megélnek abból amit csinálnak, ezért is választanám azt a helyet, de ezt a leírásban is írtam.
2021. jan. 28. 09:40
 4/10 A kérdező kommentje:
De amúgy ti helybeliek vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok vagy ismertek onnan valakit?
2021. jan. 28. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

"azzal szeretnék foglalkozni amivel mások is akik ott megélnek abból amit csinálnak"


Minden tisztelettel (mint 8 éve vállalkozó ember) mondom, hogy ez a nehezebben járható út. Ugyanazt csinálni ugyanott, mint a többiek... miért választanak majd téged? Miben leszel más? Vagy csak azt reméled, hogy majd elég csurran-cseppen neked is a nagy közösből? (Már ha egyáltalán van olyan.)

2021. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Miért választanak majd téged? Miben leszel más?


Erre kell rájönnie minden vállalkozónak szerintem, mert ha nem jön rá akkor csak az fog dönteni, (főleg magyaroknál) hogy melyik az olcsóbb :)

2021. jan. 28. 09:50
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Pontosan.

Te már rájöttél?

2021. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Pontosan.


Te már rájöttél?"


Szerinted feltettem volna a kérdést, ha igen?


Olyan válaszolókra várnék tisztelettel, akiknek van némi beleélőképessége, vagy kifejezett tapasztalata a helyi viszonylatokkal kapcsolatban, de a kérdésben is benne van.

2021. jan. 28. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem mi itt mind olyan válaszolók vagyunk, akik tudják/sejtik milyen környék tihany, és bele tudja magát élni az "ötletem sincs mit kezdek ott magammal, de kevés pénzem van és egyáltalán semmi egyedi ötletem sincs" csődjébe...

értsd meg, ahhoz nagyon drága hely, hogy odamenj és ne csinálj semmit... találd ki mi lesz az a borzasztóan egyedi és különleges dolog, amit ott vállalkozol majd, és akkor visszatérünk ehhez a kérdéshez.

2021. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem Tihanyról a levendula jut eszembe. Minden akörül forog, már ami a merchandize-t illeti.

De azért mindent feladva odaköltözni, hogy századik kézművesként levendulával díszített vagy azt ábrázoló cuccokat árulj, hátha éppen a tiedet veszik meg a németek a nyáron, elég esetlegesnek tűnik.


Ennél komolyabb terv kell.

2021. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!