Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért olyan nehéz elindítani...

Miért olyan nehéz elindítani egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

A férjemmel üzletet szeretnénk nyitni, már konkrétan az egy hét utána járást vett igénybe, mire sikerült kideríteni, milyen végzettség szükséges a tevékenység felvételéhez - nem volt egyértelmű. Próbálunk jelenleg minden bürokratikus dolognak utána járni, de egyszerűen senki semmit nem tud, kapcsolgatnak egyik helyről a másikra, a telefont sehol senki nem veszi fel, ha igen, akkor biztos nem tud válaszolni a kérdésre, ha személyesen megyünk be, ott is csak néznek ránk, ezt nem ők intézik, nem tudják, azt se tudják, hol tudja valaki megmondani....


Esküszöm, néha azt érzem, a papírmunka miatt fogjuk hagyni az egészet, mert büntetéseket nem szeretnénk, de egyszerűen iszonyatosan nyögvenyelős utána járni bárminek is.



2021. febr. 11. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
De miért, ennyire speciális üzletet akartok nyitni? Mert ha nem, akkor viszont a feltételek világosak szerintem. Ha nektek túl sok időtöket, energiátokat emésztené fel, akkor ajánlatos lehet szakembert megbízni az ügyintézéssel.
2021. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Pontosan mit akartok? Egyéni vállalkozást ügyvéd nélkül is 5 perc csinálni. Társaságot nehezebb, de ma már az is megvan pár nap alatt.
2021. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem maga a vállalkozói elindítása a problémás. Üzletet szeretnénk, nyilván a termékek raktározási feltételei, NÉBIH-előírások, szabályszerű üzemeltetés, engedélyek, satöbbi az, ami nagyon nyögvenyelősen megy.
2021. febr. 11. 10:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezért írtam az első válaszomban, hogyha aránytalanul nagy tehernek érzitek ezt, akkor meg kell bízni egy szakembert, aki minden ilyesmit elintéz nektek, megcsinálja a szükséges dokumentációt pár nap alatt. Nyilván ki kell neki fizetni 30-50 ezret (nyilván függ az ügy bonyolultságától), viszont ti addig tudtok releváns dolgokkal foglalkozni.
2021. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Hagyjátok a fenébe az "üzletet" inkább béreljetek helyet egy piacon, vagy legyen mozgóbolt / kiszállítás / webshop.


Betérő vásárlókra új üzletet építeni már a kilencvenes évek végétől halott ötlet. A meglévők 80%-a is csak pénzmosoda, mögötte meg valami más termeli a valódi hasznot!

2021. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Lesz mellé webshop is.


De a kérdésem nem arra vonatkozott, nyissak-e üzletet..

2021. febr. 11. 11:24
 7/16 anonim ***** válasza:

"Esküszöm, néha azt érzem, a papírmunka miatt fogjuk hagyni az egészet, mert büntetéseket nem szeretnénk, de egyszerűen iszonyatosan nyögvenyelős utána járni bárminek is."


Ez pontosan így van! Azt szokták mondani, hogy akinek Magyarországon működő vállalkozása van, az a világ bármely pontján képes vállalkozást indítani és megélni belőle.

Angliából hazajött vállalkozó is pont erről panaszkodott, hogy kint sokkal könnyebben ment a vállalkozása, itt már belegabalyodik a sok kötöttségbe, herce-hurcába, elege van belőle.


Én is gondolkodtam vállalkozás működtetésén, de nekem nem létszükséglet, nemrég az adatvédelemmel keserítették meg a webáruházak életét, most meg a "minden kézzel kiállított számlát is online kell regisztrálni a NAV felé - eset miatt nem kezdtem bele - bár ezt az akadályt még csak- csak átugranám, de bizony bennem is dolgozik a büntetés elleni félelem is: már csak azért is, mert én szeretek mindent szabályosan csinálni :-) (tudom, ez ma már "nem divat" :-( )

2021. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk manapság az a webshop, aki kézi számlát állít ki, arról meg is van a véleményem, amikor a piac tele van ingyenes és jó számlázókkal. Még ha össze is akarja kötni a webshoppal, hogy automatizálni lehessen a számlázást, akkor is megvan évi 10-15 ezer forintból és rengeteg időt lehet spórolni vele.
2021. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Igen, a kézi számlák ideje már lejárt. És úgy is fel kell tenni a netre a kézi számlát is.
2021. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még nem az összeset, még tart a türelmi idő :)
2021. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!