Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért olyan nehéz elindítani...

Miért olyan nehéz elindítani egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

A férjemmel üzletet szeretnénk nyitni, már konkrétan az egy hét utána járást vett igénybe, mire sikerült kideríteni, milyen végzettség szükséges a tevékenység felvételéhez - nem volt egyértelmű. Próbálunk jelenleg minden bürokratikus dolognak utána járni, de egyszerűen senki semmit nem tud, kapcsolgatnak egyik helyről a másikra, a telefont sehol senki nem veszi fel, ha igen, akkor biztos nem tud válaszolni a kérdésre, ha személyesen megyünk be, ott is csak néznek ránk, ezt nem ők intézik, nem tudják, azt se tudják, hol tudja valaki megmondani....


Esküszöm, néha azt érzem, a papírmunka miatt fogjuk hagyni az egészet, mert büntetéseket nem szeretnénk, de egyszerűen iszonyatosan nyögvenyelős utána járni bárminek is.



2021. febr. 11. 09:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Mondjuk manapság az a webshop, aki kézi számlát állít ki,"


Na, megint sikerült félreértelmezni amit írtam, meg belekötni.


"Én is gondolkodtam vállalkozás működtetésén" - igen, utána valóban írtam a webáruházak adatvédelméről, de egy szóval nem állítottam, hogy ott akartam kézileg számlázni - tekintettel arra, hogy másfajta tevékenységben is gondolkodtam.

2021. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem konkrétan rád írtam, hanem általánosságban. Mert sajnos még tényleg sok ilyen webshop van. Vagy akár bármilyen cég. Nem beléd akartam kötni, általánosságban írtam.


De egyébként: "most meg a "minden kézzel kiállított számlát is online kell regisztrálni a NAV felé - eset miatt nem kezdtem bele"

2021. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, ha megvádoltalak a belekötéssel :-)


Igen, pl. a piacon eladott termékeket (nem zöldség gyümölcs) is kézzel számlázza az ember .

Persze, tudom, telefon, NAV online számlázó, ezekkel mind képben vagyok, de nem "egyszerűsíti" az ember életét :-(

2021. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Piac az megintcsak más, ott azért baromi ritka ha valaki számlát ír, ott inkább nyugtáznak az emberek. Ha egyáltalán azt adnak :D
2021. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha könnyű volna, akkor minden jöttment ezt csinálná..


Ha ennyin elhasaltok, akkor ne is kezdjetek vállalkozásba, lesznek ennél nagyobb problémátok is...

2021. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
15. Nem hiszem. En is ugyanazt erzem, amit a kerdezo. Egy meglevot siman elvezetnek egy konyvelovel. De az elinditastol foleg ha vendeglatastrol van szo nekem is elment a kedvem. Pedig tokem, es papirom is van hozz, sot tapasztalatom is.
2021. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!