Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akinek webshopja sincs csak...

Akinek webshopja sincs csak instagramon uzenetben lehet tole rendelni sajat kezzel keszitett termeket tehat nem tomeg cikk gyoran az biztos nem katas vallalkozo plane elejen de akkor hogy csinalja hivatalosan?

Figyelt kérdés

en is tudnek mit arulni de felnek hogy egy vasarlo miatt megbuntetnek aki pl teszt vasarlo

de akkor hogyan csinaljam₩?kataskent meg nem eri meg meg


2021. febr. 18. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugy csinaljak, hogy a vasarlas is anonim modon tortenik, paypal-ra vagy mas azonosithatatlan helyre kerik a penzt, sose derul ki hogy tenylegesen ki az elado. Pont amiatt rengeteg a csalo is, a kamu termekekkel, dropshippinggel operalo 'bizniszelgeto', ergo a bizalom is pont annyi az instagramos shopok irant.
2021. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nem csak a kata létezik, mint adózási forma, nem feltétlenül kell azt választani, vannak egyéb lehetőségek is.
2021. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen kézzel készített termékről van szó?

Ehető?

2021. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket az általános eldurrantásokat.


#2 akkor az alábbiakat figyelembe véve kérlek add meg, a megfelelő, legális módszert:


Teljesen legálisan csinálva, milyen adózási móddal lehet legalább nullszaldóra, de inkább pluszra kijönni úgy, hogy:


- Nincs havi 50ezer forintnyi bevétel a KATA-hoz

- Emberünk munkanélküli (a másodállású tételes szja nem játszik)

- Bevételszerzésre irányulás / rendszeresség miatt az adószámos magánszemély kiesik

- Nincs ismerős/rokon/barát/kolléga aki felvenné saját névre a megbízásokat, csak te csinálnád meg és odaadná a pénzt

- Nincs lehetőség beiratkozni tanulni (az indoklás teljesen mindegy, nincs rá lehetőség és kész).

- Legyen fehér az adózás, tehát a "beírom a bevallásba" módszer sem játszik.

- Mivel nem a saját, használt, megunt dolgok eladásáról van szó, hanem kifejezetten üzleti tevékenységről, így nem érvényes rá az évi 600ezres adómentesség sem!


Ezt pedig másvalakitől mentettem el itt a gyik-en:


A példa kedvéért most maradjunk ilyen on-page site-oknál, landing page-nél, kicsi összegért.

- Lenne KÉThavonta 20ezer forintnyi munka.

- Költség nincs.

- A laptop több, mint 3 éve lett véve vaterán. Tehát nem számolható költségnek.

- Tegyük fel a szoftverek (Windows, Adobe) jogtisztán megvásároltak, de szintén több, mint 3 éve. Tehát nem számolható költségnek.

- Általában magánszemélyek, talán évi egy megbízó lenne céges, ő sem akar vesződni papírozással, csak fizetni és számlát kapni. Pont.


-----


Ilyen esetben hogyan lehet legális, fehér adózási móddal nem mínuszba, legalább nullszaldóra kijönni?

2021. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem állítottam. De mivel kb semmi infó nem volt a kérdésben, ezért írtam én is általánosságban. Termékkörtől és egyébtől függően szóba jöhetett volna neki adószámos magánszemélyként vagy őstermelőként is akár a dolog. Szóval nem általános eldurrantás volt, egyszerűen csak információ nélkül nem lehet máshogyan válaszolni erre a kérdésre.

Az már megint más tészta, ha valaki így összeszedi a dolgokat mint te. Ha ez így le van írva, akkor nyilván nem írtam volna, amit írtam. Szóval nem kell egyből savazni.

És még az is kevés infó, amit leírtál. Tevékenység jellegétől függően szóba jöhet még a megbízási díj, felhasználási szerződés is akár etc.

Az a helyzet, hogy a gyakori nem adótanácsadásra való. Nyilván egyszerű esetekben lehet tanácsot adni, de komplikáltabbaknál igenis személyre szabott tanács fog kelleni.

2021. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2.akkor melyiket ajanlod?amivel jobban jovok ki mint a katassal?
2021. febr. 18. 16:41
 7/15 A kérdező kommentje:
3.miert fontos hogy eheto e? de nem nem az
2021. febr. 18. 16:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírtam az ötös válaszomban, hogy miért nem lehet normálisan válaszolni a kérdésedre. Infó nélkül esélytelen.
2021. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

amit arulnak meg nem szeretnem leirni mert nem tudom mikor birom beinditani az egy dolog hogy en mar csinalom de nem szeretnem hogy egy olvaso is megcsinalja ugyanezt de pl olyasmi lenne mint aki a farmerkabatra mintakat fest fel

de igy ezt mivel szamlazzam azt nem tudom

nem szeretnem hogy megbuntessenek

2021. febr. 18. 18:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert ha ehető lenne, lehetne őstermelőként csinálni.

De akkor ez tárgytalan.


Honnan tudod, hogy nem csinálja más? Bírom ezt, 2021-et írunk, hidd el, más senki nem tud újat mutatni. Nézd meg a divatot, újra és újra előjön 40-50 éves ciklusokban mindig ugyanaz a divat.


Hol néztél utána, hogy csinálja-e más?

Mi anno csináltuk anyámmal a kalocsai hímzést tornacipőre, vaterán adtuk el, soha, semmilyen adóhatóság nem keresett meg.

És hogy miért?

Tudtad, hogy pár hete a vaterán meghirdették az egymilliárdomodik terméket? Na, ezért.

2021. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!